Ballina Etiketimet Viruse

Etiketim: viruse

COVID-19 – Në Danimarkë zbulohen 31 lloje të ndryshme

KOPENHAGË, 8 mars /ATSH-AA/ - Ministri i Shëndetësisë i Danimarkës, Magnus Heunicke, njoftoi se në vend janë zbuluar 31 lloje të ndryshme të koronavirusit. Duke...

MJEKËSI – Monedhat mbajnë më pak mikrobe se kartëmonedhat

HAMBURG, 17 prill /ATSH-ANSA/- Në ditët e koronavirusit mund të jetë më e sigurtë të paguash me monedha sesa me kartëmonedha, sipas një studimi...

PSIKOLOGJI – Mendimet pozitive mobilizojnë trupin kundër viruseve

STAMBOLL, 25 mars /ATSH -AA/ - Ndërsa njerëzit në të gjithë globin përpiqen të gjejnë mënyra për t'u përballuar me koronavirusin e ri (COVID-19),...

FOKUS – Fake news-et më rezistente sesa viruset

MILANO, 10 dhjetor /ATSH-ANSA/ - Fake News dhe urrejtja në internet u përhapën me mekanizma shumë më të ndërlikuar sesa ato që përcaktojnë ngjitjen...

ISHP: Gripi nuk trajtohet me antibiotikë

TIRANË, 24 tetor/ATSH/ Gripi është një sëmundje serioze e cila mund të çojë në gjendje të rëndë shëndetësore me shtrime në spital, e ndonjëherë...

TEKNOLOGJI – Shtohen ndjeshën viruset që vjedhin fjalëkalimet

NJU JORK, 27 korrik /ATSH-DPA/ - Përdoruesit e prekur nga viruset që vjedhin fjalëkalime u rritën me 60% në 2019, sipas studimit të kompanisë...

SHBA – Më shumë se 1,3 milionë dollarë për një kompjuter...

UASHINGTON, 28 maj /ATSH-AFP/ - Një Kompjuter i vjetër i lëvizshëm që mban gjashtë viruse informatike nga më të rrezikshmit dhe që simbolizon rreziqet...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA