Ballina Etiketimet Vezhgim

Etiketim: vezhgim

Fotogaleri nga Tirana/ Vetëm pensionistët në rrugë, “shijojnë” mëngjesin me diell...

TIRANË, 18 prill/ATSH/ Pas më shumë se një muaji të izoluar nëpër shtëpi, të moshuarit kanë pasur mundësi këtë të shtunë të lëvizin lirisht...

VIDEO-FOTOGALERI/Tirana sot

TIRANË, 18 mars/ATSH/ Banorët e Tiranës i janë përgjigjur thirrjes së autoriteteve për të qëndruar sa më shumë në shtëpi dhe të shmangin daljet...

Kosovë/ ​Vëzhguesja e BE-së: Procesi i votimit po shkon pa probleme

PRISHTINE, 6 tetor/ATSH/- Kryesuesja e Misionit për Vëzhgimin e Zgjedhjeve nga Bashkimi Europian, Viola von Cramon-Taubadel, ka vizituar paraditen e sotme disa qendra të...

Zvërnec/ Birdwatching, turistë vendas e të huaj njihen me shpendët e...

TIRANË, 20 shtator/ATSH/ 100 turistë vendas dhe të huaj vizituan monumentin e natyrës “Ishulli i Zvërnecit”, pjesë e peizazhit të mbrojtur “Vjosë-Nartë”. Drejtori i Administratës...

VIDEO/ Vëzhgim në Tiranë – “Toleranca” me shkeljet në qarkullimin rrugor

TIRANË, 13 shtator/ATSH/ Automjete të parkuara gabim, që shkelin vijat e bardha, nuk respektojnë këmbësorët, lëvizin kundërvajtje dhe rëndojnë trafikun, duke rrezikuar dhe aksidentet,...

OSBE/ODIHR: Zgjedhjet e 30 qershorit, përgjithësisht të qeta dhe paqësore

TIRANË, 1 korrik /ATSH-Gjergji Mima/ - Drejtuese e Misionit të ODIHR-it për Vëzhgimin e Zgjedhjeve ambasadorja Audrey Glover, deklaroi sot se zgjedhjet lokale të...

Leyla-Moses-Ones vëzhgon procesin e votimit tek ‘Edith Durham’

TIRANË, 30 qershor /ATSH/ - Zgjedhjet e 30 qershorit po monitorohen imtësisht nga trupa diplomatike e akredituar në Tiranë. Ndërkombëtarët janë në terren ku po...

Zgjedhjet vendore, ambasadorja gjermane: Të marrin pjesë të gjitha partitë

TIRANË, 12 prill /ATSH/ - Ambasadorja e Gjermanisë në Tiranë, Susanne Schütz u ka bërë sot thirrje të gjitha partive të shfrytëzojnë rastin e...

Studentët entuziastë për “Paktin për Universitetin”

TIRANË, 21 janar/ATSH/ - Studentët të Universiteteve të ndryshme shprehen entuziastë për “Paktin për Universitetin”. “Pakti për Universitetin” që konsiderohet një pikënisje për dialogun me...

Vëzhgim/ Rruga “Mine Peza” çlirohet nga llotot, banorët mirëpresin zbatimin e...

TIRANË, 4 janar/ATSH- Maela Marini/- Prej 1 janarit 2019 kanë hyrë në fuqi ndryshimet në ligjin "Për Lojërat e Fatit", që i japin fund...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA