Ballina Etiketimet Venecia

Etiketim: Venecia

Kërkesa e Metës për Kodin Zgjedhor/ Hyseni: Kur ka shkelje të...

TIRANË, 29 tetor/ATSH/ Deputeti i Partisë Socialiste, Alket Hyseni, deklaroi sot në mbrëmje se "rekomandimet e Venecias nuk mund të aplikohen në këto zgjedhje,...

KINEMA – Më pak yje në Festivalin e Filmit në Venecia

ROMË, 29 korrik /ATSH-DPA/ - Festivali i Filmit në Venecia po planifikon një program më pak shkëlqimtar për edicionin 2020, kryesisht për shkak të...

Opinioni i Venecias për Kushtetuesen/ Balla: Të mos lexohet me eufori...

TIRANË, 20 qershor/ATSH/ Kryetari i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla deklaroi sot se "Venecia mbështet ecurinë e Reformës në Drejtësi si dhe...

ITALI – Turistët gjermanë i rikthejnë gjallërinë një hoteli në Venecia

JEZOLO, 10 qershor /ATSH-AFP/ - Italia hoqi kufizimet për vizitorët nga Bashkimi Europian dhe në një kohë shumë të shkurtër shtretërit e një hoteli...

ITALI – Zbulohet vizatimi me pamjen më të vjetër të Venecias

ROMË, 17 janar /ATSH-AFP/- Një pamje e Venecias, që daton në shekullin XIV, vizatim i konsideruar si më i vjetri i njohur deri më...

ITALI – Dështon referendumi për ndarjen e Venecias

VENECIA, 2 dhjetor /ATSH-DPA/ - Një referendum për të ndarë Venecian nga fqinjët e saj dështoi sepse nuk pati numrin e duhur të votave,...

ITALI – Vazhdojnë stuhitë, Venecia përsëri nën ujë

VENECIA, 24 nëntor /ATSH-AFP/ - Disa rajone në veri të Italisë vazhdojnë të jenë të prekura nga stuhitë që kanë hyrë në javën e...

Ngërçi në Kushtetuese nga Meta/ Balla: Opinion Venecias, i bashkohemi vlerësimit...

TIRANË, 21 nëntor /ATSH/ Kryetari i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla deklaroi sot se për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta, pasi të...

ITALI – Sërish gjendje alarmante në Venecia

VENECIA, 16 nëntor /ATSH-DPA/ - Venecia po përgatitet për më shumë reshje shiu, pas përmbytjeve të mëdha që nxitën një thirrje ndërkombëtare për kontribute. Meteorologët...

VENECIA – Përmbytjet mbyllin sheshin ”Shën Marku”

VENECIA, 15 nëntor /ATSH-AFP/ - Bashkiaku i Venecias, Luigi Brugnaro urdhëroi sot mbylljen e sheshit të famshëm ''Shën Marku'', që kërcënohet nga një përmbytje...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA