Ballina Etiketimet Vaksinat

Etiketim: vaksinat

Mbi 742 mijë qytetarë të vaksinuar me dozën e dytë kundër...

PRISHTINË, 10 nëntor /ATSH/ Për mbrojtje nga koronavirus qytetarëve iu është bërë thirrje që marrinë vaksinat kundër COVID-19. Veç dozës së parë qytetarët do...

ISHP: Vaksinat anti-COVID të sigurta, metodat primitive nuk do e ndalin...

TIRANË, 15 tetor/ATSH/ Instituti i Shëndetit Publik deklaron se të gjitha vaksinat e ardhura vijojnë të kalojnë në filtrin rregullator dhe monitorohen me rigorozitet...

Mbërritën sot 188 mijë doza vaksine “AstraZeneca”

TIRANË, 7 tetor /ATSH/ Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, në prezantimin para Kuvendit të Aktit Normativ që i hap rrugën mbërritjes së 500 mijë...

Blinken për vaksinat kundër COVID-19: Kjo dhuratë përfaqëson lidhjet e palëkundura...

PRISHTINË, 20 gusht /ATSH/ Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, ka thënë se 500 mijë dozat e vaksinave Pfizer për Kosovën sjellin 20 për...

Kosovë/ MSH: Të gjitha vaksinat kudër COVID-19 kanë afat të mjaftueshëm...

PRISHTINË, 4 korrik/ATSH/- Ministria e Shëndetësisë thotë se të gjitha vaksinat kundër COVID-19 të cilat janë duke u dhënë në Kosovë, përfshirë edhe ato...

Manastirliu: Kemi siguruar 500 mijë doza të tjera të Sinovac, ndryshimet...

TIRANË, 22 maj /ATSH/ Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, deklaroi se fakti që në javët e fundit në Shqipëri ka një situatë të kontrolluar nuk...

“Vaksinat kanë sjellë efekt shumë pozitiv”/ Jemi duke dalë nga situata,...

TIRANË, 12 prill /ATSH/ Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se, vaksinat kanë sjellë një efekt shumë pozitiv në situatën e pandemisë. I pyetur në një...

Vaksinimi antikovid/ Bino: Përpjekje e madhe se jemi në garë me...

Tiranë, 29 mars /ATSH/ Shefja e departamentit të Epidemiologjisë dhe Sëmundjeve Infektive në ISHP, Silva Bino tha se, ndërsa ka filluar vaksimi masiv antikovid...

Mbi 6 mijë mësues të vaksinuar, Manastirliu: Vendimi i EMA-s, rritet...

- “Negociatat drejt fundit, shumë shpejt nis vaksinimi masiv” - TIRANË, 19 mars/ATSH/ Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu, nga shkolla "Qemal Stafa"...

MSHMS: Shtyhet me 24 orë dërgesa e “Pfizer”, 15 210 dozat...

TIRANË, 1 mars /ATSH/ Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale informon se 15 210 dozat e vaksinave të kompanisë "Pfizer" do të mbërrijnë ditën...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA