Ballina Etiketimet USHTRIA

Etiketim: USHTRIA

FOTO/ Ushtria e SHBA dhuron 29 automjete shumëpërdorimshme për FA

TIRANË, 25 shkurt /ATSH/ Njëzet e nëntë automjete shumëpërdorimshme me lëvizshmëri të lartë (Humvee) mbërritën sot në portin e Durrësit. Ambasada e Shteteve të Bashkuara...

Ushtria e Kosovës, një histori suksesi në 13 vite shtet

PRISHTINË, 17 shkurt/ATSH/- Në 13-vjetorin e pavarësisë, Forca e Sigurisë së Kosovës po vlerësohet histori suksesi përgjatë rrugëtimit të shtetndërtimit. FSK ka hyrë në vitin...

Osmani: Ushtria e Kosovës, shembull i profesionalizmit dhe i besueshmërisë

PRISHTNË, 13 gusht /ATSH/ -“Ushtria e Kosovës është shembull i profesionalizmit dhe i besueshmërisë”. Kryetarja e Kuvendit të Kosovës,  Vjosa Osmani, vizitoi sot Ministrinë e...

SOFT NEWS – Trajnim për qentë për identifikimin e të prekurve...

BERLIN, 7 korrik /ATSH-AA/ - Ushtria gjermane po trajnon qentë për të identifikuar njerëzit që janë të prekur me COVID-19. Në një deklaratë nga forcat...

Perimetri i sigurisë në Rinas, Meta i kërkon informacion shefit të...

TIRANË, 11 prill /ATSH/ - Presidenti Meta i ka kërkuar informacion Shefit të Shtabit të Përgjithshëm për marrjen nën kontroll të menaxhimit të perimetrit...

SOFT NEWS – Kur nga arinjtë të mbron… ushtria!

MOSKË, 16 shkurt /ATSH-ANSA/ - Banorët e një qyteti rus në arkipelagun arktik, Novaja Zjemlja (Toka e Re) do të pranojnë mbrojtje ushtarake kundër...

106-vjetori i Ushtrisë, Meta: Vlerësim maksimal për kontributet e spikatura

TIRANË, 4 dhjetor /ATSH/ - Me rastin e 106-vjetorit të themelimit të Ushtrisë Shqiptare, Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka përcjellë konsideratat më të...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA