Ballina Etiketimet Ushqimore

Etiketim: ushqimore

Siguria ushqimore/ 249 kontrolle, asgjësohen mbi 5 mijë tonë produkte ushqimore

TIRANË, 7 prill/ATSH/ Trupat inspektuese të Autoritetit Kombëtar të Ushqimit vijojnë pandërprerë inspektimet dhe monitorimet në të gjithë vendin me qëllim garantimin e sigurisë...

Siguria ushqimore/ 172 kontrolle, asgjësohen mbi 53 tonë produkte ushqimore

TIRANË, 2 prill/ATSH/ Trupat inspektuese të Autoritetit Kombëtar të Ushqimit vijojnë pandërprerë inspektimet dhe monitorimet në të gjithë vendin me qëllim garantimin e sigurisë...

Siguria ushqimore/ 279 inspektime dhe monitorime në të gjithë vendin

TIRANË, 2 mars/ATSH/ Trupat inspektuese të Autoritetit Kombëtar të Ushqimit vijojnë pandërprerë inspektimet dhe monitorimet në të gjithë vendin me qëllim garantimin e sigurisë...

Siguria ushqimore dhe protokollet antikovid/ AKU kryen 242 inspektime, asgjësohen 10.383...

TIRANË, 26 shkurt /ATSH/ Autoriteti Kombëtar i Ushqimit (AKU) ka kryer gjatë 24 orëve të fundit 242 inspektime dhe monitorime në të gjithë vendin...

Siguria ushqimore/ 407 inspektime dhe monitorime në të gjithë vendin

TIRANË, 22 janar/ATSH/ Trupat inspektuese të Autoritetit Kombëtar të Ushqimit, vijojnë pandërprerë inspektimet dhe monitorimet në të gjithë vendin, në zbatim të planit të...

49 teste të reja të akredituara nga laboratori i ri, siguria...

TIRANË, 5 korrik/ATSH/ Analizat e Sigurisë Ushqimore në vendin tonë po kryhen më në fund sipas standardeve kudo në BE. Kryeministri Edi Rama publikoi sot...

Prefekti Malaj për ATSH-në: Pako ushqimore pranë 330 familjeve në vështirësi...

TIRANË, 25 Prill/ATSH/ Në vijim të operacionit humanitar për shkak të situatës së krijuar nga COVID-19, në qarkun e Elbasanit janë shpërndarë pranë 330...

Kontrolle bizneseve ushqimore në Elbasan, asnjë shkelje e konstatuar

TIRANË, 10 prill/ATSH/ Drejtoria Rajonale e Autoritetit të Kontrollit Ushqimor në Elbasan ka vijuar sot me inspektimin e bizneseve ushqimore në bashkinë e Elbasanit. Në...

Sipërmarrjet e furnizimit me mallra ushqimore dhe farmaceutike të akreditojnë automjetet...

TIRANË, 12 mars /ATSH/ – Sipërmarrjet që kryejnë shërbime transporti dhe furnizimi me mallra ushqimore apo farmaceutike në perimetrin Tiranë - Durrës, duhet të...

EKONOMI – FAO: Ulen çmimet globale të ushqimit

ROMË, 6 mars /ATSH-AA/ - Organizata e Kombeve të Bashkuara për Ushqimin, FAO deklaroi se çmimet botërore të ushqimit kanë shënuar rënie në muajin...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA