Ballina Etiketimet Ushqime

Etiketim: ushqime

Si detoksifikohet trupi në mënyrë natyrale?

ROMË, 27 mars /ATSH/ - Kush, me ardhjen e verës, nuk ka dëgjuar kurrë për dietat detox ose trajtimet detoksifikuese? ''Nuk ka asgjë më të...

A janë ushqimet e ngrira po aq ushqyese sa të freskëtat?

ROMË, 22 mars /ATSH/ - Shumë mendojnë se ushqimet e freskëta, pasi ngrihen në frigorifer, humbin fuqinë e tyre ushqyese, shkruhet në faqen e...

Lidhja shkakësore mes ushqimeve dhe hipertensionit

ROMË, 17 mars /ATSH/ - Presioni i lartë i gjakut prek miliona njerëz në botë, shkruan faqja e internetit salute.ilgiornale.it. Është një patologji e karakterizuar...

Ekonomi në zonat e prekura nga moti i keq në Shkodër/...

TIRANË, 12 janar /ATSH/ Më shumë se 36 tonë ushqime (misër dhe koncentrat misri) për bagëtinë që shërbejnë për të paktën 15 ditë u...

Platformë për gjurmimin e importeve të ushqimeve të ngrira, të dyshuara...

PEKIN, 29 tetor /ATSH-ANSA/ - Kina ka vendosur të nisë nga 1 nëntori një platformë për të gjetur origjinën dhe ndjekur hapat e ushqimit...

Ushqimet që nuk duhet t’i konsumoni gjatë verës

TIRANË, 11 gusht/ATSH/ Gjatë sezonit veror është shumë e rëndësishme shmangia e disa ushqimeve, që jo vetëm ndikojnë keq në organizmin tonë, por edhe...

Disa ushqime për t’i përballuar më mirë ditët e nxehta

TIRANË, 7 gusht /ATSH/ Nëse nuk je afër detit, temperaturat e larta janë një makth. Ushqimet pastaj, janë problem më vete. Duket sikur nuk...

Prefekti Aliaj për ATSH-në: 66 familje u ndihmuan në një ditë...

TIRANË, 27 maj/ATSH/ Familjet në nevojë dhe pensionistët e vetmuar në qarkun e Gjirokastrës vijojnë të mbështeten me ndihma ushqimore dhe medikamente. Prefekti i qarkut...

Operacionet humanitare/ Prefekti i Vlorës për ATSH-në: 291 pako me ushqime...

TIRANË, 23 maj/ATSH/ Në bashkitë e qarkut të Vlorës vijon shpërndarja e ndihmave për familjet në nevojë dhe të moshuarit. Prefekti i qarkut të Vlorës,...

226 inspektime dhe monitorime në të gjithë vendin/ AKU asgjëson 34.9...

TIRANË, 14 maj/ATSH/ Trupat inspektuese të AKU-së kanë vijuar dhe gjatë ditës së sotme, inspektimin në garantim të sigurisë ushqimore dhe monitorime në kuadër...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA