Ballina Etiketimet Ushqime

Etiketim: ushqime

Ushqimet që nuk duhet t’i konsumoni gjatë verës

TIRANË, 11 gusht/ATSH/ Gjatë sezonit veror është shumë e rëndësishme shmangia e disa ushqimeve, që jo vetëm ndikojnë keq në organizmin tonë, por edhe...

Disa ushqime për t’i përballuar më mirë ditët e nxehta

TIRANË, 7 gusht /ATSH/ Nëse nuk je afër detit, temperaturat e larta janë një makth. Ushqimet pastaj, janë problem më vete. Duket sikur nuk...

Prefekti Aliaj për ATSH-në: 66 familje u ndihmuan në një ditë...

TIRANË, 27 maj/ATSH/ Familjet në nevojë dhe pensionistët e vetmuar në qarkun e Gjirokastrës vijojnë të mbështeten me ndihma ushqimore dhe medikamente. Prefekti i qarkut...

Operacionet humanitare/ Prefekti i Vlorës për ATSH-në: 291 pako me ushqime...

TIRANË, 23 maj/ATSH/ Në bashkitë e qarkut të Vlorës vijon shpërndarja e ndihmave për familjet në nevojë dhe të moshuarit. Prefekti i qarkut të Vlorës,...

226 inspektime dhe monitorime në të gjithë vendin/ AKU asgjëson 34.9...

TIRANË, 14 maj/ATSH/ Trupat inspektuese të AKU-së kanë vijuar dhe gjatë ditës së sotme, inspektimin në garantim të sigurisë ushqimore dhe monitorime në kuadër...

Belsh, ndihmohen 60 familje në vështirësi ekonomike

TIRANË, 3 maj/ATSH/ Në bashkinë e Belshit operacioni humanitar u ka ardhur në ndihmë sot 60 familjeve në vështirësi ekonomike dhe pensionistëve të vetmuar. Referuar...

COVID-19/ Prefektura e Shkodrës pranë të moshuarve me ndihma ushqimore

TIRANË, 20 prill/ATSH- A. Fortuzi/ Institucioni i prefektit të qarkut Shkodër ka dhuruar sot disa pako ushqimore në “Shtëpinë e të Moshuarve” në këtë...

VIDEO-FOTOGALERI/ Qytetarët respektojnë masat e sigurisë dhe distancën në tregun ushqimor...

TIRANË, 11 prill/ATSH-A. Fortuzi/- Qytetarët e Tiranës janë duke respektuar distancat e përcaktuara nga Bashkia, në kuadër të masave të sigurisë sa i takon...

COVID-19/ Operacioni humanitar, ndihmë 185.562 familjeve dhe individëve me ushqime e...

https://www.facebook.com/edirama.al/videos/539052227011867/ TIRANË, 8 prill /ATSH/ 185.562 familje apo individë shumë në nevojë dhe pensionistë të vetmuar janë ndihmuar deri sot me ushqime dhe barna mjekësore. Vazhdon...

Elbasan/ Vijojnë inspektimet në subjektet e shërbimit, nuk u gjetën shkelje

TIRANË, 8 prill/ATSH- A. Fortuzi/ Drejtoria e Autoritetit Kombëtar të Ushqimit në Elbasan ka zhvilluar ditën e mërkurë 5 inspektime, ku nuk janë gjetur...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA