Ballina Etiketimet Udhetim

Etiketim: udhetim

Miliarderi japonez kërkon shokë për në… Hënë!

TOKIO, 3 mars /ATSH-AA/ - Miliarderi japonez, Maezawa Yusaku kërkon tetë persona për ta shoqëruar atë në një fluturim turistik për në Hënë në...

COVID-19 – Letonia vendos shtrirjen e kufizimeve të udhëtimit

RIGA, 25 shkurt /ATSH-DPA/ - Qeveria e Letonisë vendosi sot të zgjasë kufizimet e udhëtimit për hyrjen në vend për udhëtimet deri më 6...

BRUKSEL – BE: Vaksinimi nuk duhet të jetë detyrim për të...

BRUKSEL, 23 shkurt /ATSH-ANSA/ - Me certifikatën e vaksinimit ne duam të kemi një qasje dixhitale europiane për përdorim mjekësor, deklaroi komisioneri europian për...

COVID-19 – Italia zgjat ndalimin e udhëtimit mes rajoneve

ROMË, 22 shkurt /ATSH-ANSA/ - Italia ka zgjatur ndalimin ndërrajonal të udhëtimit me pak më shumë se një muaj, për shkak të rritjes së...

COVID-19 – Italia zgjat ndalimin e udhëtimit mes rajoneve

ROMË, 13 shkurt /ATSH-ANSA/ - Qeveria italiane vendosi të premten vonë zgjatjen me dhjetë ditë të ndalimit të udhëtimit midis rajoneve të vendit, që...

COVID-19 – Greqia zgjat ndalimin e fluturimeve të brendshme dhe ndërkombëtare

ATHINË, 8 shkurt /ATSH-AA/ - Autoriteti grek i Aviacionit Civil njoftoi zgjatjen e kufizimeve në fluturimet ndërkombëtare dhe të brendshme, si pjesë e masave...

COVID-19 – Danimarka zgjat kufizimet e udhëtimit

KOPENHAGË, 2 shkurt /ATSH-DPA/ - Danimarka do të zgjasë kufizimet, që u kërkojnë udhëtarëve që hyjnë në vend, të paraqesin një arsye të mirë...

Hyn në fuqi marrëveshja/ MEPJ: Shqiptarët mund të udhëtojnë drejt Serbisë...

TIRANË, 21 janar /ATSH/ Shqiptarët mund të udhëtojnë drejt Serbisë vetëm nëpërmjet një karte ID. Ministria për Europën dhe Punët e Jashtme bën me dije...

GJERMANI – Zyra e Jashtme paralajmëron kundër udhëtimit në SHBA

BERLIN, 12 janar /ATSH-DPA/ - Gjermania po këshillon shtetasit e saj kundër udhëtimit në SHBA për shkak të demonstratave të dhunshme në të gjithë...

Aeroporti Ndërkombëtar “Nënë Tereza”/ 20 fluturime të konfirmuara për të hënën

TIRANË, 3 janar/ATSH/ Aeroporti Ndërkombëtar i Tiranës “Nënë Tereza” ka konfirmuar 20 fluturime për datën 4 janar 2021. Aeroporti Ndërkombëtar i Tiranës sqaron se pasagjerët...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA