Ballina Etiketimet Udhetare

Etiketim: udhetare

COVID-19 – Italia vendos karantinë për udhëtarët nga BE

ROMË, 31 mars /ATSH-ANSA/ - Italia do të vendosë një karantinë pesëditore për udhëtarët nga vendet anëtare të Bashkimit Europian, njoftoi Ministria italiane e...

Rregulla të reja për udhëtarët ndërkombëtarë drejt SHBA-së

TIRANË, 16 Janar/ATSH/Udhëtarët ndërkombëtarë për në SHBA, do të duhet jo vetëm të paraqesin rezultatin negativ të tamponit, por pas mbërritjes do të duhet...

Durrës, 2047 pasagjerë dhe 689 mjete nga dhe drejt portit në...

TIRANË, 7 janar/ATSH/ Në 24 orët e fundit nëpërmjet portit të Durrësit kanë hyrë dhe kanë dalë 2047 pasagjerë dhe 689 mjete. Autoriteti Portual Durrës...

SLLOVAKI – Test COVID-19 negativ për udhëtarët në hyrje

BRATISLAVË, 3 nëntor /ATSH-DPA/ - Qeveria sllovake ka në plan të kërkojë nga udhëtarët që hyjnë në vend një test negativ COVID-19 të kohëve...

BRITANI E MADHE – Londra: Udhëtarët nga BE-ja do të hyjnë...

LONDËR, 8 tetor /ATSH-DPA/ - Qeveria britanike njoftoi sot se së shpejti do t'u kërkojë udhëtarëve nga Bashkimi Europian, që duan të hyjnë në...

AUSTRI – Forcohen rregullat e hyrjes në vend

VJENË, 25 korrik /ATSH-DPA/ - Udhëtarët të cilët mbërrijnë në Austri nga pikat e nxehta të globit me Covid-19 do të duhet të japin...

Ndikimi i pandemisë në transportin detar të udhëtarëve, 320 lundrime vajtje-ardhje...

TIRANË, 6 korrik/ATSH/ Afro 120 mijë qytetarë kanë shfrytëzuar tragetet e linjave nga porti i Durrësit, ose 130 mijë udhëtarë më pak se në...

Rritet numri i udhëtarëve në portin e Vlorës, 2900 pasagjerë më...

TIRANË, 4 shkurt/ATSH/ Porti Detar i Vlorës operon me dy tragete në linjën Vlorë - Brindizi - Vlorë, duke sjellë rritjen e numrit të...

Durrës/ Udhëtimi me tragete vitin e kaluar, 3% më shumë pasagjerë...

TIRANË, 15 janar/ATSH/ Gjatë vitit që kaloi tragetet e linjave Durrës – Bari, Durrës – Ankona dhe Durrës – Trieste e kthim janë shfrytëzuar...

Fluks udhëtarësh në portin e Vlorës, 21 642 në dhjetor dhe...

TIRANË, 13 janar/ATSH/- Porti i Vlorës është pika më e rëndësishme e turizmit në jug të vendit në çdo stinë të vitit. Gjatë vitit...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA