Ballina Etiketimet Twitter

Etiketim: twitter

Twitter synon reagime me emoji

ROMË, 3 prill /ATSH-ANSA/ - Së shpejti, Twitter mund të ofrojë mundësinë e vendosjes reagimeve ndaj postimeve të shikuara nga pajtimtarët, sipas një njoftimi...

FOKUS – 15 vjet Twitter

KALIFORNI, 22 mars /ATSH-ANSA/ - ''Jam duke vendosur twttr tim''. Ishte 21 mars 2006 dhe Jack Dorsey, atëherë një IT i ri, po testonte...

“Twitter” së shpejti me një “Undo” për anulimin e postimeve

SAN FRANCISKO, 8 mars /ATSH-ANSA/ - Twitter po punon për një tipar të ri, që do t'u jepte përdoruesve të tij një periudhë kohore...

Twitter shënjestron keqinformimet e postuara në platformat e tij për vaksinat

KALIFORNI, 2 mars /ATSH-DPA/ - Kompania Twitter deklaroi se filloi të shënjestronte keqinformimet mbi e vaksinat të postuara në platformat e tij duke etiketuar...

“Twitter” synon dyfishimin e të ardhurave vjetore

SAN FRANCISCO, 1 mars /ATSH-DPA/ - Platforma e medieve sociale “Twitter” synon të dyfishojë të ardhurat totale vjetore në 7,5 miliardë dollarë deri në...

Twitter drejt shërbimit të ri ”Super Follows”

FLORIDA, 27 shkurt /ATSH-ANSA/- Kompania Twitter punon në një shërbim pajtimi ku përdoruesit do të paguanin për përmbajtje speciale të postuar nga llogari të...

FOKUS – Boom dezinformimi në Twitter dhe FB pavarësisht masave

BERLIN, 5 shkurt /ATSH-ANSA/ - Pavarësisht nga kundërmasat në SHBA, në Facebook dhe Twitter, ka një boom dezinformimi, sidomos nga faqe të vetëquajtura “të...

FRANCË – Macron mbi vonesat e vaksinave: Jo thjesht një cicërimë...

PARIS, 30 janar /ATSH/ - Mbështesim veprimin e Komisionit Europian për të verifikuar që nuk mund të ketë angazhime të rishikuara kontraktuale nën dritën...

Twitter me një mjet të ri kundër dezinformimit

KALIFORNI, 26 janar /ATSH-ANSA/ - Regjistrimi i përdoruesve për të raportuar episodet e pretenduara të dezinformimit në Twitter është nisma e njoftuar nga rrjeti...

Pas Trump, Twitter bllokon llogarinë e ambasadës kineze në SHBA

UASHINGTON, 21 janar /ATSH- ANSA/ - Rrjeti social Twitter bllokoi llogarinë e ambasadës kineze në SHBA, pas një postimi që mbronte politikat e Pekinit...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA