Ballina Etiketimet Tv

Etiketim: tv

Ceremonia e Biden më e shikuara në historinë 40-vjeçare të CNN

NJU JORK, 22 janar /ATSH-DPA/ - Ceremonia e betimit të presidentit amerikan, Joe Biden u shikua nga mbi 30 milionë persona, sipas të dhënave...

Spektakli i fishekzjarrëve të Sidneit do të shijohet nga… shtëpia?!

SIDNEI, 28 dhjetor /ATSH-DPA/ - Fishekzjarrët e Vitit të Ri të Sidneit do të vazhdojnë, por për shkak të pandemisë, ekstravaganca e tyre do...

YouTube prezanton 8K në televizorët android

ROMË, 2 dhjetor /ATSH/ - Versioni më i fundit i aplikacionit YouTube për televizorët android tani mbështet edhe në videot 8K, sipas https://www.tvbeurope.com/. Shikuesit kanë...

Për gjysmën e fëmijëve televizori një antistres shumë i mirë

ROMë, 22 nëntor /ATSH-ANSA/ - Për një fëmijë në dy, televozori është një antistres efektiv dhe në të njëjtën kohë ushqen pasione që jetojnë...

FOKUS – Efekti Covid-19 në media, më pak radio më shumë...

ROMË, 8 tetor /ATSH-ANSA/ - Efekti Covid-19 ndryshoi mënyrën se si njerëzimi informohet. Më shumë u panë televizionet dhe faqet institucionale të internetit. ''Më pak radio...

GJERMANI – Presidenti Steinmeier do të mbajë një fjalim të pashembullt...

BERLIN, 6 prill /ATSH-DPA/- Presidenti gjerman Frank-Walter Steinmeier do t'i drejtohet  kombit në një fjalim të rrallë televiziv mbi zhvillimet e fundit të koronavirusit...

FOKUS – Për herë të parë një koreano-jugore jep lajmet?

SEUL, 19 shkurt /ATSH-AFP/ - Me sytë e ngulur mbi ekran, prezantuesja Lee So-jeong përsërit edhe një herë tekstin e lajmeve në stacionin televiziv...

FRANCË – Të rinjtë në kërkim të autenticitetit te programet televizive

KANË, 14 tetor /ATSH-AFP/ - Telespektatorët e rinj janë në kërkim të autenticitetit, emocioneve të forta dhe programeve për mjedisin, sipas një studimi nga...

MJEKËSI – Fjetja me televizorin ndezur ju bën obez

PARIS, 15 qershor /ATSH-ANSA/- Eliminimi i zakoneve të këqija si fjetja me televizorin ndezur në dhomë, mund t'ju ndihmojë të humbni kilet e tepërta,...

Fake-News, Balla përgënjeshtron televizionin A2 CNN

TIRANË, 31 maj/ATSH/- Kryetari i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla ka reaguar pas publikimit të një lajmi nga televizioni "A2 CNN", i...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA