Ballina Etiketimet Tropoje

Etiketim: Tropoje

Tentativë për kultivim të bimëve narkotike/ Procedohen penalisht 2 kryepleq fshatrash...

TIRANË, 6 korrik /ATSH/ - 2 kryepleq fshatrash dhe 2 inspektorë për Pyjet dhe Mjedisin janë proceduar penalisht në Tropojë, për tentativë për kultivim...

Perlë e turizmit malor/ Drejt hapjes rruga Vranë-Curraj i Epërm në...

TIRANË, 26 qershor/ATSH/ Banorët sezonalë dhe turistët në zonën e Vranë-Curraj i Epërm do të kenë mundësi së shpejti të udhëtojnë drejt këtij destinacioni...

Tropojë/ Vazhdojnë punimet për hapjen e rrugës në Bjeshkën e Sylbices

TIRANË, 31 maj /ATSH – I. Vata/ Bashkia Tropojë vazhdon punën për hapjen e rrugës në Bjeshkën e Sylbices në prag të sezonit turistik. Lajmi...

Basha: Dorëzimi përballë atyre që e konsiderojnë 25 prillin fitore të...

TIRANË, 31 maj /ATSH – I. Vata/ Kryetari në detyrë i PD-së, Lulzim Basha ka zhvilluar sot takim me demokratë në Kurbin dhe Tropojë. Ai...

Ambasadorja Kim në Tropojë, takim me studentë pjesëmarrës në projektin e...

TIRANË, 26 maj /ATSH – I. Vata/ Ambasadorja e SHBA-së, Yuri Kim ishte sot në Tropojë, ku u takua me studentë pjesëmarrës në projektin...

FOTO/ Tropojë, vijon puna për ndërtimin e pallatit për 25 familje...

TIRANË, 12 maj /ATSH – I. Vata/ Bashkia e Tropojës vazhdon punën për ndërtimin e pallatit 6-katësh për strehimin e 25 familjeve të pastreha. Lajmi...

Javët e Europës 2021/ Ambasadori Soreca mori çmimin “Mirënjohja e Tropojës”

TIRANË, 11 maj /ATSH – I. Vata/ Në ditën e dytë të qëndrimit në Tropojë në kuadër të turit të takimeve me qytetarët dhe...

Javët e Europës 2021/ Soreca në Tropojë: Europa është këtu për...

TIRANË, 10 maj /ATSH/ Kreu i Delegacionit të Bashkimit Europian në Tiranë, ambasadori Luigi Soreca, së bashku me ambasadoren e Francës, Elisabeth Barsacq dhe...

Tropoja ka një mundësi të artë të zgjedhë kulturën, jo dasinë;...

TIRANË, 23 prill/ATSH/ Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se "Tropoja ka një mundësi të artë të zgjedhë kulturën, jo dasinë, ndershmërinë, jo dyfytyrësinë, punën,...

Nëse Petrit Malaj zgjidhet deputet, vizita e parë pas 25 prillit...

TIRANË, 18 prill/ATSH-Maela Marini/ "Nëse ju zgjidhni Petrit Malajn deputet, të parën vizitë si kryeministër pas 25 prillit do ta bëj në Tropojë dhe...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA