Ballina Etiketimet Tropoje

Etiketim: Tropoje

Tropojë/ 300 saksi trëndafilash për t’i shtuar bukurinë qytetit alpin

TIRANË, 3 maj/ATSH/ Bukurisë natyrore të pranverës në Tropojë do t'i shtohen edhe 300 saksi me trendafila, që do të mbillen në qytetin e...

Tropojë, shtëpi më shtëpi për të shpërndarë pensionet, ndihmën ekonomike dhe...

TIRANË, 28 prill/ATSH/ Bashkia e Tropojës po vijon ndarjen e pensioneve, ndihmës dhe asistencës sociale. Dy pagesat e fundit janë të dyfishuara në kuadër...

Pas 30 vitesh rilidhet energjia elektrike për fshatin Çerem, në Tropojë

TIRANË, 25 prill/ATSH/ Pas 30 vitesh në fshatin Çerem, 1300 m mbi nivelin e detit, në Tropojë është rilidhur energjia elektrike. Kryetari i bashkisë së...

Byberi për ATSH-në: Në të gjithë bashkinë po vijon operacioni humanitar...

TIRANE, 24 mars/ATSH/ Kryetari i Bashkisë së Tropojës, Rexh Byberi deklaroi sot për ATSH-në se, në të gjithë bashkinë po vijon shpërndarja e pakove...

COVID-19/ Tropojë, Byberi: Kemi siguruar që shërbimet bazë të shkojnë në...

  https://www.facebook.com/RexhByberi/videos/139477897487537/?t=4 TIRANË, 21 mars/ATSH/- Kryetari i bashkisë së Tropojës, Rexh Byberi deklaroi sot se kemi siguruar që shërbimet bazë të shkojnë në çdo familje ndërsa...

Tropojë/ Byberi për ATSH-në: Ushqime dhe medikamente në banesë për 100...

TIRANË, 19 mars/ATSH/ Bashkia e Tropojës ka identifikuar të gjithë të moshuarit që jetojnë vetëm si dhe familjet në nevojë për t'i mbështetur ato...

OSHEE/ Remonte linjave të furnizimit, stakime energjie në disa rajone

TIRANË, 20 shkurt/ATSH/ Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike (OSHEE) vazhdon remontet e planifikuara në nënstacione në të gjithë territorin, për të rritur cilësinë...

Programi “Reload”/ 12 vajza trajnohen në kulinari, praktika në luginën e...

TIRANË, 12 janar/ATSH/ Në kuadër të Programit Reload, programi rajonal për demokracinë vendore në Ballkanin Perëndimor, i cili financohet nga Bashkimi Europian dhe zbatohet...

FOTO/ Frymëmarrje qytetit, punime intensive për unazën e qytetit të Bajram...

TIRANË, 20 nëntor /ATSH/ - Po vijojnë punimet në fazën e dytë mbi zbatimin e projektit “Unaza e qytetit" në Bajram Curri, projekt ky...

FOTO/ Tropojë, në projektet e bashkisë edhe ambientet sportive

TIRANË, 1 shtator/ATSH/- Stadiumi i lojërave me dorë në Tropojë shumë shpejt do të jetë në funksion të fëmijëve, të rinjve dhe banorëve të...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA