Ballina Etiketimet Trajnim

Etiketim: trajnim

Lufta kundër krimit kibernetik/ Specialistë të FBI-së trajnuan oficerë nga Policia...

TIRANË, 13 tetor /ATSH/ Specialistë të FBI-së dhe Departamentit Amerikan të Drejtësisë trajnuan oficerë nga Policia e Shtetit për të luftuar krimin kibernetik. Në kuadër...

Prezenca e OSBE-së trajnon stafin pedagogjik të programit të parë Master...

TIRANË , 28 shtator /ATSH/ Prezenca e OSBE-së në Shqipëri, në bashkëpunim me Fakultetin e Drejtësisë dhe me Fakultetin e Shkencave Sociale të Universitetit...

Prezenca e OSBE-së trajnon 15 oficerë të strukturave antidrogë

TIRANË, 25 shtator /ATSH/ Prezenca e OSBE-së në Shqipëri organizoi nga 22 deri më 25 shtator një kurs për hetimin e drogës, për 15...

Deloitte mbështet 200 biznese në Ballkan për të rritur qëndrueshmërinë ndaj...

TIRANË, 9 shtator/ATSH/ Deloitte së bashku me zyrat e Bankës Botërore në 6 vendet e rajonit të Ballkanit Perëndimor, Bashkimin Europian, Western Balkans Enterprise...

Depistimi dhe referimi i rasteve pozitivë me COVID-19, trajnohen online mjekët...

TIRANË, 5 qershor/ATSH/ Mjekët e Shërbimit Parësor në vijimësi të situatës së krijuar prej COVID-19, janë trajnuar online me qëllim, depistimin, menaxhimin në mënyrën...

Rinis trajnimi për mjeshtëritë e restaurimit të gurit, drurit dhe suvasë

TIRANË, 19 maj/ATSH/ Mjeshtrat e restaurimit të gurit, drurit dhe suvasë do të rinisin në muajin qershor trajnimin për modulin e pestë të kursit...

Kontributi i grave në politike, i rëndësishëm  

TIRANË, 4 mars /ATSH/ - Ndikimi i gruas në politikë, vendimmarrja e tyre si dhe barazia gjinore ishin në qendër të trajnimit  dyditor me...

Koronavirusi/ Qendra Kombëtare e Urgjencës Mjekësore vijon trajnimet me ekipet mjekësore

TIRANË, 27 shkurt /ATSH/ Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale dhe strukturat në varësi të saj vazhdojnë jo vetëm këshillimin e qytetarëve për masat...

Durrës/ ISHP trajnon personelin pritës të Terminalit të Trageteve, kujdes i...

TIRANË, 27 shkurt/ATSH/ Personeli pritës i udhëtarëve në Terminalin e Trageteve në portin e Durrësit po trajnohet këto ditë lidhur me masat e shtuara...

MYNIH – NATO rifillon së shpejti aktivitetet e trajnimit në Irak

MYNIH, 14 shkurt /ATSH-AFP/ - NATO do të rifillojë në ditët apo javët e ardhshme aktivitetet e trajnimit në Irak, ndërprerë që prej fillimit...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA