Ballina Etiketimet Titull

Etiketim: titull

EURO 2020 – Ronaldo: Do rikthehemi më të fuqishëm

LISBONË, 28 qershor /ATSH-ANSA/ - Futbollisti portugez, Cristiano Ronaldo u pa i trishtuar pas disfatës së 1/16 me Belgjikën (0-1) dhe eliminimin nga EURO...

Ismail Kadare merr titullin “Nderi i bashkisë Fier”: Një pritje kaq...

TIRANË, 27 maj/ATSH/ Shkrimtari i madh Ismail Kadare është vlerësuar sot me titullin “Nderi i Bashkisë Fier”. Këshilli bashkiak i Fierit i akordoi Kadaresë titullin...

Klodian Elqeni, “heroi” i sheshit “Skënderbej” merr titullin “Mirënjohja e Qytetit”

TIRANË, 6 maj/ATSH/ Klodian Elqeni, i riu që u kthye në hero me aktin e tij më 25 prill duke parandaluar një tragjedi të...

Profesor Lekë Gjiknuri vlerësohet me titullin “Personalitet i shquar i Labërisë”,...

TIRANË, 5 prill/ATSH/ Shoqata Atdhetare Kulturore “Labëria” vlerësoi profesor doktor Lekë Gjiknurin, pas vdekjes, me titullin “Personalitet i shquar i Labërisë, me kontribut në...

Titulli “Mjeshtër i Madh” për historianin dhe përkthyesin, Jorgji Qirjako

TIRANË, 17 shkurt/ATSH/ Presidenti Ilir Meta vlerësoi në 70-vjetorin e lindjes filologun, historianin dhe përkthyesin e shquar nga Kolonja, Jorgji Qirjako me Titullin “Mjeshtër...

Meta dekoron me titullin “Mjeshtër i Madh” artistin e shquar të...

TIRANË, 19 dhjetor/ATSH/ Presidenti Ilir Meta vlerësoi artistin e shquar të muzikës shqiptare, Milto Vako (pas vdekjes) me Titullin e lartë “Mjeshtër i Madh”. Dekorimi...

Petrit Ruka nderohet me titullin “Doctor Honoris Causa”/ Rama: Poet dhe...

TIRANË, 4 nëntor/ATSH/ Poeti Petrit Ruka u nderua sot me titullin “Doctor Honoris Causa”, për kontributin e veçantë me anë të krijimtarisë poetike, me...

Meta nderon me titullin “Për Merita të Veçanta Civile” studiuesin e...

TIRANË, 3 tetor/ATSH/ Presidenti Ilir Meta vlerësoi studiuesin e mirënjohur të emigracionit shqiptar, Profesor Russell King me Titullin “Për Merita të Veçanta Civile”,. Titulli iu...

FUTBOLL- Reali dy hapa larg titullit kampion

MADRID, 14 korrik /ATSH-DPA/- Real Madrid mund të fitojë Ligën spanjolle të enjten, kur ata do të përballen me Villarreal në stadiumin ''Alfredo di...

COVID-19 – PSG kampion: Ia dedikojmë titullin personelit mjekësor dhe heronjve...

PARIS, 30 prill /ATSH-AFP/-  Ekipi i futbollit Paris Saint-Germain, i kurorëzuar kampion pas ndërprerjes para kohe të kampionatit L1 nga Liga Profesionale e Futbollit...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA