Ballina Etiketimet Tetor

Etiketim: tetor

VW raporton më pak shitje në tetor

BERLIN, 11 nëntor /ATSH-DPA/ - Prodhuesi gjerman i makinave Volkswagen deklaroi se shitjet e automjeteve të saj ranë edhe një herë në tetor, pas...

FRANCË – Testet antigjenike në aeroporte në fund të tetorit

PARIS, 16 tetor /ATSH-AFP/ - Testet antigjenike duhet të fillojnë deri në fund të tetorit në aeroportet franceze, njoftoi sot ministri i deleguar për...

PARIS – Sarkozy, ish-presidenti i parë francez që do të gjykohet...

PARIS, 8 janar /ATSH-AFP/ - Për herë të parë në Francë, një ish-president i Republikës do të gjykohet për korrupsion. Procesi i Nicolas Sarkozy në...

Eksportet shqiptare në tetor rritje 8,3%

TIRANË, 18 nëntor/ATSH/ Eksportet e mallrave shqiptare në muajin tetor të këtij viti arritën vlerën 27 miliardë lekë, duke u rritur me 8,3% në...

FOTO/ Parku Kombëtar i Butrintit fluks turistësh, 14% më shumë se...

TIRANË, 5 nëntor /ATSH/ - Shtimi i numrit të vizitorëve të huaj në Shqipëri ka rritur ndjeshëm interesin edhe ndaj trashëgimisë kulturore të vendit. Parku...

Rreth 387 mijë të huaj vizituan Shqipërinë gjatë tetorit

TIRANË, 4 nëntor /ATSH/ - Shqipëria dhe gjatë muajit tetor ka mirëpritur një numër të madh turistësh të huaj të cilët kanë vizituar pikat...

Foto/ Kavajë, aktivitet sensibilizues për parandalimin e trafikimit njerëzor

TIRANË, 29 tetor/ATSH/ Muaji tetor i cili njihet ndryshe edhe si muaji i ndërgjegjësimit të luftës kundër trafikimit të qenieve njerëzore ka bërë bashkë...

FOTOGALERI/Shqipëria, destinacion i turistëve gjermanë edhe në tetor

TIRANË, 25 tetor /ATSH/ - Ditët me diell të muajit tetor dhe ardhja e stinës së vjeshtës ka bërë që vendi ynë të ketë...

Tetori rozë/ 1276 pacientë janë trajtuar me radioterapi në QSUT

Tirane, 16 Tetor/ATSH/- 1276 pacientë janë trajtuar me radioterapi në Qendrën Spitalore Universitare të Tiranës, nga të cilat 270 paciente me kancer në gji. Qeveria...

FOTOGALERI/ Turistët shijojnë vjeshtën mes bukurive natyrore të Shqipërisë

TIRANË, 10 tetor /ATSH/ - Bukuritë natyrore dhe peizazhet e mrekullueshme që ofron Shqipëria dhe gjatë këtyre ditë të para të tetorit po shijohen...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA