Ballina Etiketimet Teatri Metropol

Etiketim: Teatri Metropol

FOTO/ Shfaqje teatrale online për të gjithë familjen

TIRANË, 25 prill/ATSH/ Nëse teatrin nuk e ndjekim dot nga salla këto kohë, atëherë zini vendin më të mirë në shtëpinë tuaj dhe rehatohuni...

FOTO/ “Heroides”, teatri italian në skenën e Metropolit

TIRANË, 1 nëntor /ATSH/ - Shfaqja “Heroides" u shfaq për publikun premierë mbrëmjen e djeshme në skenën e teatrit të Metropolit. Në skenën shqiptare...

FOTO/ Nis festivali ‘Metrofest 3’, vijnë për herë të parë 4...

TIRANË, 4 tetor /ATSH/ - Nisi mbrëmjen e djeshme në teatrin Metropol edicioni i tretë i Festivalit Metrofest i cili do sjell për publikun...

FOTO/ “Atje ku mali takon Hënën” premiera e fundjavës për publikun...

TIRANË, 16 maj /ATSH/ - Teatri Metropol sjell në fundjavë për publikun e vogël premierën "Atje ku mali takon Hënën" nga Grace Lin. Aktorët...

FOTO/ “Ditari i Ana Frank” rikthehet për publikun

TIRANË, 19 prill /ATSH/ - Në teatrin Metropol po shfaqjet për publikun “Ditari i Ana Frank” vepër e autorëve Frances Goodrich dhe Albert Hackett,...

FOTO/ Ditëlindje në teatër, risia e Teatri Metropol për publikun kryeqytetas

TIRANË, 9 prill /ATSH/ - Ditëlindje në teatër është risia që sjell Teatri Metropol për publikun kryeqytetas. Çdo grupmoshë duke filluar nga kopshtet dhe...

FOTO/ “Të mirësjellshmit”, muzikali për fëmijë me mesazhe sociale

TIRANË, 26 mars /ATSH/ - Jazz, blues, swing dhe salsa ishin ritmet e muzikës cilësore, që shijuan fëmijët në koncertin në teatrin e Metropolit...

FOTO/ Drama ”Natën ma”, dhuron emocione në Teatrin Metropol

TIRANË, 23 mars /ATSH/ - Nga autorja Marsha Norman, shfaqja “Natën ma” e cila rikthen Ema Andrean si regjisore, po shoqëron publikun kryeqytetas në...

FOTO/ Ansambli “Tirana”, folklor dhe traditë në skenë

TIRANË, 11 mars /ATSH/ - Nata e fundit e festivalit ''Metro Sounds-Përrallë Mesdheu'' solli në skenë artistët e Ansamblit ''Tirana''. Artistë prezantuan para publikut në...

Ansambli folklorik “Tirana”, dy koncerte në teatrin Metropol

TIRANË, 4 mars /ATSH/ - Ansambli folklorik ''Tirana'' do të vijë me dy koncerte në teatrin Metropol. Në kuadër të festivalit “Metro Sounds-Përrallë Mesdheu”...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA