Ballina Etiketimet Te vrare

Etiketim: te vrare

RUSI – Shkëmbim zjarri pranë FSB-së, një agjent i vrarë

MOSKË, 19 dhjetor /ATSH-AFP/ - Një agjent i Shërbimit Federal të Sigurisë ruse (FSB) u vra sot dhe pesë persona të tjerë u plagosën...

UASHINGTON – SHBA: Rusia dhe Siria të ndërpresin luftimet në zonat...

UASHINGTON, 8 nëntor /ATSH-AFP/ - SHBA-ja i kërkoi sot qeverisë siriane dhe aleatit rus që të ndërpresin sulmet e tyre ajrore në veriperëndim të...

FRANCË – Katër policë të vrarë pas një sulmi në Paris

PARIS, 3 tetor /ATSH-AFP/ - Katër policë u vranë pas një sulmi me thikë në ambientet e brendshme të prefekturës së policisë së Parisit,...

JEMEN – Të paktën 29 fëmijë të vrarë pas një sulmi,...

SANA, 10 gusht /ATSH-AFP/ - Të paktën 29 fëmijë janë vrarë pas një sulmi kundër autobusit të tyre në një treg në veri të...

AFGANISTAN – 50 talebanë vriten pas një operacioni amerikan

UASHINGTON, 31 maj /ATSH-AFP/ - Të paktën 50 talebanë u vranë nga ushtria amerikane gjatë një goditjeje kundër përgjegjësve të sulmit të fundit në...

BRUKSEL – Katër të vdekur, përfshirë dy policë, pas një pengmarrjeje

BRUKSEL, 29 maj /ATSH-AFP/ - Një person i armatosur vrau dy policë sot në mëngjes në Liezh, në lindje të Belgjikës, para se të...

MEKSIKË – Pesë politikanë të vrarë brenda një jave

CUIDA JUAREZ, 7 maj /ATSH-AFP/ - Dy politikanë u vranë këtë fundjavë në shtetin meksikan të Chihuahuas, në kufi me SHBA-në, duke e çuar...

AFGANISTAN – Gazetarë dhe fëmijë të vrarë pas disa atentateve kamikaze

KABUL, 30 prill /ATSH-AFP/ - Të paktën 37 persona, mes të cilëve një fotograf i AFP-së dhe nëntë gazetarë të tjerë, kanë humbur jetën...

AFGANISTAN – 50 të vdekur pas një sulmi të forcave ajrore...

KABUL, 3 prill /ATSH-DPA / - Numri i viktimave civile arriti në 50, pas një sulmi të forcave ajrore afgane, gjatë një tubimi të...

BRUKSEL – BE kërkon hetim të pavarur për të vrarët në...

BRUKSEL, 1 prill /ATSH-AFP/ - Përfaqësuesja e diplomacisë europiane, Federica Mogherini kërkoi një hetim të pavarur mbi përdorimin e municioneve reale nga ushtria izraelite...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA