Ballina Etiketimet Tatime

Etiketim: tatime

Shqipëri-Izrael, dakordësim për shmangien e taksimit të dyfishtë

TIRANË, 10 janar/ATSH/ Në datën 29 dhjetor 2021, hyri në fuqi Konventa për Shmangien e Taksimit të Dyfishtë dhe evazionit fiskal ndërmjet Shqipërisë dhe...

Kreu i Tatimeve takim me Sindikatёn e Taksive mbi Fiskalizmin

TIRANË, 17 dhjetor/ATSH/ Drejtori i pёrgjithshёm i Tatimeve, Ceno Klosi zhvilloi sot një takim me pёrfaqёsuesit e Sindikatёs Shqiptare tё Taksive, kryesuar nga Bilbil...

Rindërtimi, 1182 subjekte përjashtim nga TVSH-ja

TIRANË, 19 nëntor/ATSH/ Administrata tatimore bёn të ditur se vijon me lëshimin e autorizimeve dhe monitorimin e plotë të këtij procesi për përjashtimin nga...

Ibrahimaj prezanton drejtorin e ri të Tatimeve: Vijim i Fiskalizimit

TIRANË, 25 tetor /ATSH/ Ministrja e Financës dhe Ekonomisë, Delina Ibrahimaj prezantoi sot drejtorin e ri të Përgjithshëm të Tatimeve, Ceno Klosi. Ibrahimaj u shpreh...

Ceno Klosi emërohet drejtor i Përgjithshëm i Tatimeve

TIRANË, 23 tetor/ATSH/ Këshilli i Ministrave miratoi emërimin e Ceno Klosit, në detyrën e drejtorit të Përgjithshëm të Tatimeve. Vendimi i mor në mbledhjen e djeshme...

32,628 biznese të fiskalizuara dhe mbi 38 milionë fatura

TIRANË, 22 shtator/ATSH/ Nga 1 janari deri më tani janë përfshirë në procesin e Fiskalizimit 32,628 biznese, të cilat kanë lëshuar mbi 38 milionë...

Tatimi mbi fitimin, mblidhen 19.6 miliardë lekë

TIRANË, 2 shtator/ATSH/ Të ardhurat e mbledhura nga tatimi mbi fitimin u realizuan në masën 19.6 miliardë lekë. Ministria e Financave dhe Ekonomisë bën të...

17,470 mijë biznese të fiskalizuara dhe mbi 11 milionë fatura

TIRANË, 5 gusht/ATSH/ Nga 1 janari deri më tani janë përfshirë në procesin e Fiskalizimit 17,470 biznese, të cilat kanë lëshuar mbi 11 milionë...

Farmacitë fatura përmbledhëse, por të fiskalizuara

TIRANË, 16 korrik/ATSH/ Deri në implementimin e plotë të sistemit të fiskalizimit, të gjitha raportimet ditore të kryera ndërmjet farmacive dhe Fondit të Sigurimit...

5103 tatimpagues përfshihen në procesin e Fiskalizimit/ DPT: Gati 2.5 milionë...

TIRANË, 19 qershor/ATSH/ Procesi i Fiskalizimit, një reformë që administrata tatimore e ka nisur prej 1 janarit të këtij viti pritet të ketë një...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA