Ballina Etiketimet Taksa

Etiketim: taksa

Janar-tetor/ Arkëtohen 5 miliardë lekë nga taksa doganore

TIRANË, 23 nëntor/ATSH/ Në periudhën janar-tetor 2020 nga taksat doganore janë arkëtuar në buxhetin e shtetit 5 miliardë lekë. Referuar statistikave të publikuara nga Ministria...

GJERMANI – Scholz: Pas krizës pandemike të rrisim taksat për ata...

BERLIN, 31 tetor /ATSH-ANSA/ - Kandidati i SPD për kancelarinë për zgjedhjet parlamentare në Gjermani, në vitin 2021, dhe njëkohësisht ministri aktual i Financave...

SHBA – Uashingtoni ruan taksat mbi importet e Bjellorusisë

UASHINGTON, 20 tetor /ATSH-AFP/ - SHBA-ja vlerësoi se Bjellorusia nuk është një ekonomi tregu dhe për këtë arsye do të vazhdojë të zbatojnë tarifa...

Basha: Taksat e rritura kanë çuar biznesin në krizë

https://www.facebook.com/lulzimbasha.al/videos/714823962723570 TIRANË, 20 tetor /ATSH/ Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka publikuar sot rastin e pronarit të një biznesi të vogël, që sipas tij,...

Taksat/ Tabaku: Biznesi vogël, humbësi më i madh

TIRANË, 18 tetor/ATSH/ Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku deklaroi sot se humbësi më i madh sot është biznesi i vogël. "Qeveria është treguar hileqare...

Edhe gjigantët e internetit evituan 46 miliardë taksa!

NJU JORK, 15 tetor /ATSH-DPA/ - Në vitet 2015-2019, gjigantët e internetit dhe softuereve (WebSoft) dyfishuan qarkullimin e tyre me një normë 10 herë...

Zerimi i taksave/ Braçe: Biznesi i vogël nuk ka arsye të...

TIRANË, 7 tetor/ATSH/ Zëvendëskryeministri Erion Braçe deklaroi sot se qeveria i ka zeruar biznesit të vogël tatimin mbi fitimin, ndërsa kryetari i PD-së, Lulzim...

“0 taksa për biznesin e vogël”/ Taksisti ia thotë qartë Bashës:...

TIRANË, 7 tetor /ATSH/ Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, njëherësh e deleguara politike e PS për qarkun e Tiranës, Elisa Spiropali, është...

166 milionë dollarë në arkat e familjeve/ U kursyen nga...

TIRANË, 6 tetor/ATSH-Maela Marini/ Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se "kursimi nga taksimi i ndershëm në Shqipëri është 21 milionë dollarë në vit dhe...

10 bizneset më të mëdha kanë paguar 3 herë më shumë...

TIRANË, 1 tetor/ATSH/ 10 bizneset më të mëdha në Shqipëri kanë paguar 3 herë më shumë taksa në 5 vjet, se sa në të...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA