Ballina Etiketimet T2

Etiketim: T2

SHBA – Georgieva: Rënia ekonomike në T2 më pak e ashpër...

UASHINGTON, 6 tetor /ATSH-DPA/ - Fondi Monetar Ndërkombëtar (FMN) njoftoi sot se ekonomia globale pati një performancë më të mirë nga sa parashikohej fillimisht,...

GREQI – Ekonomia u tkurr me 15,2 % në T2 

ATHINË, 3 shtator /ATSH-DPA/ - Ekonomia e Greqisë u tkurr me 15,2 % në tremujorin e dytë, e krahasuar me të njëjtën periudhë të...

RUSI – PBB-ja bie me 8,5% në T2

MOSKË, 11 gusht /ATSH-AFP/ - Ekonomia ruse u tkurr me 8,5% në tremujorin e dytë të vitit, sipas vlerësimit të parë të publikuar sot...

PARIS – Eksportet franceze pësojnë rënie prej 28,9 % në T2

PARIS, 7 gusht /ATSH-DPA/ - Eksportet e Francës ranë me 28,9 % në tremujorin e dytë të vitit 2020, sipas shifrave të publikuara sot. "Eksportet...

GJERMANI – “Lufthansa” shënon 1,5 miliardë euro humbje neto në T2

FRANKFURT, 6 gusht /ATSH-DPA/ - Linja ajrore gjermane "Lufthansa" njoftoi sot se po planifikon të shkurtojë 22 000 vende pune në të gjithë botën,...

BELGJIKË – PBB-ja shënon rënie me 12,2% në T2

BRUKSEL, 29 korrik /ATSH-AFP/ - Produkti i brendshëm bruto i Belgjikës ra me 12,2% në tremujorin e dytë, në krahasim me tremujorin e kaluar,...

SHBA – “Boeing” raporton humbje prej 2,4 miliardë dollarësh në T2 

NJU JORK, 29 korrik /ATSH-DPA/ - Kompania "Boeing" raportoi sot një humbje prej 2,4 miliardë dollarësh në tremujorin e dytë dhe njoftoi planet për...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA