Ballina Etiketimet Sulm kibernetik

Etiketim: sulm kibernetik

NORVEGJI – Parlamenti në shenjestër të një sulmi kibernetik

OSLO, 1 shtator /ATSH-AFP/ - Parlamenti norvegjez njoftoi sot se është bërë shenjestra e një sulmi kibernetik, autorët e të cilit arritën të depërtonin...

AUSTRALI – Plan kombëtar për luftën kundër sulmeve kibernetike

SIDNEJ, 30 qershor /ATSH-AFP/ - Australia zbuloi sot një plan të gjerë destinuar luftës kundër sulmeve kibernetike, disa ditë pas njoftimit nga qeveria për...

BRUKSEL – Sulm kibernetik botëror kundër propagandës së ISIS-it

BRUKSEL, 25 nëntor /ATSH-AFP/ - Një sulm kibernetik i përmasave botërore kundër propagandës në internet të militantëve të grupit të Shtetit Islamik është ndërmarrë...

GJEORGJI – 2 000 faqe interneti shënjestër e një sulmi kibernetik

TBILISI, 28 tetor /ATSH-AFP/ - Rreth 2 000 faqe gjeorgjiane interneti, mes të cilave ajo e presidencës, e gjykatave dhe medias u bënë sot...

LONDËR – Stoltenberg: Në rast të ndonjë sulmi kibernetik do të...

LONDËR, 28 gusht /ATSH-AFP/ - Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg  deklaroi se në rast të ndonjë sulmi kibernetik ndaj një vendi anëtar...

TEKNOLOGJI – RSF: Ngacmimi kibernetik fenomen botëror, gratë në shënjestër

PARIS, 29 korrik /ATSH-AFP/ - Drejtuar nga individë apo udhëhequr nga qeveritë autoritare, ngacmimi në internet i gazetarëve po përhapet në shkallë botërore dhe...

SHBA – Gjatë samitit Trump-Kim u kryen 40 mijë sulme kibernetike

ANKARA, 20 qershor /ATSH-AA/ – Gjatë samitit mes presidentit amerikan, Donald Trump dhe liderit të Koresë së Veriut, Kim Jong-un në Singapor, janë kryer...

UASHINGTON –  Sulmet kibernetike mund të aktivizojnë mekanizmin e mbrojtjes kolektive...

MONTREAL, 5 prill /ATSH-DPA/ -  Mekanizmi i mbrojtjes kolektive të NATO-s mund të aktivizohet për herë të dytë, vetëm në rast se aleanca goditet...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA