Ballina Etiketimet Strehim

Etiketim: strehim

FOTOT / Strehë dhe një ushqim i ngrohtë, 33 persona kalojnë...

TIRANË, 14 shkurt/ATSH/- Janë 33 persona në situatë rruge që mbrëmjen e kaluan në qendrat sociale. Shërbimet e Policisë Bashkiake, së bashku me shërbimet sociale...

Punonjësit e Bashkisë Tiranë u ofrojnë një strehë të ngrohtë personave...

TIRANË, 22 janar/ATSH/ Shërbimet e Policisë Bashkiake së bashku me shërbimet sociale të Bashkia Tiranë, janë çdo ditë e çdo natë në terren për...

Shpenzimet për strehimin social nga 1.7 % në 2013 shkuan në...

TIRANË, 16 dhjetor/ATSH/ Qeveria shqiptare përgjatë periudhës 2013-2020 ka rritur ndjeshëm shpenzimet për strehimin social. Në raport me Produktin e Brendshëm Bruto mbështetja për strehimin...

Strehimi social, 1.8 miliardë lekë gjatë 2021 nga buxheti i shtetit

TIRANË, 3 nëntor/ATSH/ Në projektbuxhetin e shtetit për vitin 2021 parashikohet një fond prej 1.8 miliardë lekësh për strehimin social. Ministrja e Financave dhe Ekonomisë,...

Has/ Nisin punimet për një objekt të ri banimi me kosto...

TIRANË, 12 tetor /ATSH/ 35 familje në Has do të mund të strehohen falë ndërtimit të një objekti të ri banimi me kosto të...

Strehimi/ Shtyhet afati i dorëzimit të dokumentacionit për fazën e dytë...

TIRANË, 12 gusht/ATSH/ Në kuadër të masave të marra nga bashkia e Tiranës për kapërcimin e situatës së krijuar nga COVID-19, këshilli bashkiak ka...

Investimet/ Kushte më të mira strehimi për 1200 familje në nevojë,...

TIRANË, 16 korrik/ATSH/ Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Anila Denaj u shpreh sot se "mbi 1200 familje në nevojë jetojnë në kushte më të...

Mbështetja për familjet e pastreha/ Këtë vit, marrëveshje me 5 bashki...

TIRANË, 18 qershor/ATSH/ Mbështetja me fonde buxhetore e familjeve të pastreha është një nga objektivat e Ministrisë së Financave dhe Ekonomisë. Ministrja e Financave dhe...

Ndreu: Kanë tërhequr bonusin e qirasë, banorët të dalin nga palestra...

TIRANË, 19 shkurt/ATSH/ Kryetari i bashkisë Lezhë, Pjerin Ndreu sqaroi sot situatën e krijuar me disa banorë që janë strehuar tek palestra e shkollës...

Rikonstruksioni i 25 banesave në Kuçovë, përfiton një tjetër familje rome

TIRANË, 26 janar/ATSH/ Falë një investimi prej 21 milionë lekësh të bashkisë Kuçovë, banesa e qytetarit Aqif Kovaçit u rikonstruktua nga e para. Deputetja e...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA