Ballina Etiketimet STOKHOLM

Etiketim: STOKHOLM

COVID-19 – Stokholmi mbyll ambientet e artit

STOKHOLM, 31 tetor /ATSH-DPA/ - Kryeqyteti i Suedisë njoftoi sot mbylljen e të gjitha muzeve dhe galerive të tij, si edhe kufizimin e aktiviteteve...

SUEDI – Lagjet e varfra më të prekura nga COVID-19

STOKHOLM, 7 prill /ATSH-AFP/- Në Suedi, lagjet e varfra në periferitë e Stokholmit janë prekur deri në tri herë më shumë nga koronavirusi i...

SUEDI – Fillon gjykimi për skandalin erotik në jurinë e Nobelit...

STOKHOLM, 12 nëntor /ATSH-DPA/ - Gjykata suedeze e Apelit filloi sot një seancë dëgjimore në një rast që përfshin Jean-Claude Arnault, njeriun e dënuar...

STOKHOLM – Wallstrom: Suedia e gatshme për të pritur bisedimet e...

STOKHOLM, 31 tetor /ATSH-DPA/ - Suedia është e gatshme të presë bisedimet e udhëhequra nga OKB-ja midis palëve ndërluftuese në Jemen, theksoi ministrja e...

STOKHOLM – Maryse Conde merr çmimin zëvendësues të Nobelit në Letërsi

STOKHOLM, 12 tetor /ATSH-AFP/ - Shkrimtarja nga Guadalupe, Maryse Condé disa herë e cituar për Nobelin, u shpall sot fituesja e çmimit të ri...

FISHË TEKNIKE – I dinit këto pesë fakte për Nobelin e...

STOKHOLM, 4 maj /ATSH-AFP/ - Ngjarje e paparashikuar. Çmimi Nobel për Letërsinë nuk do të jepet këtë vit. Kështu vendosi Akadamia suedeze e përfshirë nga një...

STOKHOLM – Anulohet dhënia e çmimit Nobel për Letërsinë

STOKHOLM, 4 maj /ATSH-AFP/ - Akademia suedeze njoftoi sot shtyrjen e dhënie së çmimit Nobel për Letërsinë për vitin 2018, pas zbulimit të një...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA