Ballina Etiketimet Statistika

Etiketim: statistika

Nga 14 shërbime elektronike, sot 1207 të tilla/ Karçanaj: 1.2 milionë...

TIRANË, 2 mars /ATSH/ “Platforma e-Albania ka kursyer para dhe kohë për qytetarët dhe ekonominë shqiptare”. Kështu deklaroi Drejtoresha e Agjencisë Kombëtare e Shoqërisë së...

Janar 2021/ Vlera e mallrave të tregtuara 69.2 miliardë lekë

TIRANË, 26 shkurt /ATSH/ Vlera e mallrave të tregtuara (eksport/import) përgjatë muajit janar të këtij viti llogaritet në 69.2 miliardë lekë dhe gjysma e...

Statistikat e Superiores/ Trajnerët preferojnë më shumë skemën e mbrojtjes me...

TIRANË, 18 shkurt /ATSH/ Trajnerët e skuadrave të Kategorisë Superiore pëlqejnë më shumë skemën e mbrojtjes me 4 lojtarë. Nga një vëzhgim i FSHF është...

Statistikat/ Nga porta në sulm, analiza e numrave të derbit “Partizani”...

TIRANË, 20 janar /ATSH/ Kjo është java e derbit mes "Tiranës" dhe "Partizanit". Në prag të kësaj ndeshjeje të shumëpritur departamenti i Analizës, Skautizmit dhe...

Platforma online “Open Data DPSHTRR”/ 52361 mjete rrugore u regjistruan për...

TIRANË, 15 janar /ATSH/ Drejtoria e Përgjithshme e Shërbimeve të Transportit Rrugor (DPSHTRR) ka publikuar në platformën e re online “Open Data DPSHTRR”, të...

FRANCË – OKB: Pa statistika, i pamundur zhvillimi i vendeve më...

PARIS, 20 tetor /ATSH-AFP/ - Një mjet pak i njohur në ndihmën ndaj vendeve të varfra, prodhimi i të dhënave statistikore është një pikë...

Rritje e ndjeshme efikasitetit në shërbimin zjarrfikës/ E ardhmja i përket...

TIRANË, 10 gusht/ATSH/ Shërbimi Zjarrfikës falë zbatimit të reformës së Decentralizmit ka rritur ndjeshëm kapacitetet e tij, duke rritur efektivitetin në realizimin e detyrës...

“coronavirus.al”/ 584 të infektuar me COVID-19, 327 të shëruar, 26 të...

TIRANË, 21 prill/ATSH/ Në vendin tonë deri tani janë evidentuar 584 të infektuar me COVID-19, 231 raste aktive, 327 të shëruar, 26 të vdekur,...

“coronavirus.al”/ 562 të infektuar me COVID-19, 314 të shëruar, 26 të...

TIRANË, 20 prill/ATSH/ Në vendin tonë deri tani janë evidentuar 562 të infektuar me COVID-19, 222 raste aktive, 314 të shëruar, 26 të vdekur,...

‘coronavirus.al’/ 3385 teste, 416 të infektuar, 182 të shëruar dhe 23...

TIRANË, 10 prill/ATSH/ Në vendin tonë deri tani janë evidentuar 416 të infektuar me COVID-19, 211 raste aktive, 182 të shëruar, 23 të vdekur,...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA