Ballina Etiketimet Stamboll

Etiketim: Stamboll

FUTBOLL – Stambolli shpreson të presë një finale tjetër historike të...

STAMBOLL, 29 maj /ATSH-AFP/ - Pesëmbëdhjetë vjet pas "Mrekullisë së Stambollit", që ishte hyrja e Liverpulit dhe Steven Gerrard në legjendë, megalopoli turk duhej...

TURQI – Erdogan njofton ndërtimin e dy spitaleve COVID-19

STAMBOLL, 12 prill /ATSH-AA/ – Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, ka njoftuar ndërtimin e dy spitaleve të reja në Stamboll me 350 shtretër për...

STAMBOLL – Pëllumbat ”banorët” e vetëm të shesheve simbolike

STAMBOLL, 5 prill /ATSH-AA/ - Për shkak të mbylljes së njerëzve si pasojë e pandemisë së koronavirusit të ri (COVID-19), sheshet simbolike të Stambollit...

TURQI – Kryebashkiaku i Stambollit bën thirrje për kufizim të plotë

STAMBOLL, 2 prill /ATSH-AFP/- Kryebashkiaku i Stambollit bëri thirrje sot për kufizim të plotë të qytetit më të madh të Turqisë për të parandaluar një...

MJEKËSI – Forcimi i sistemit imunitar, arma më e mirë kundër...

STAMBOLL, 19 mars /ATSH-AA/- Arma më e mirë kundër koronavirusit është forcimi i sistemit imunitar, deklaroi mjeku turk, Faruk Yorulmaz, drejtuesi i Departamentit të...

ATHINË – Marrëveshje turko-greke për forcimin e besimit

ANKARA, 24 shkurt /ATSH-ANSA/ - Turqia dhe Greqia kanë arritur një marrëveshje mbi përcaktimin e masave për përforcimin e ndërsjellë të besimit, deklaroi Ministria...

TURQI – Një tërmet me magnitudë 4.7 ballë godet Stambollin

STAMBOLL, 11 janar /ATSH-DPA/ - Një tërmet me magnitudë 4.7 ballë goditi sot qytetin më të madh të Turqisë, Stambollin por nuk pati raporte...

Pasojat nga tërmeti, Turqia mbledh konferencën e donatorëve për Shqipërinë

TIRANË, 6 dhjetor/ATSH/ Turqia do të zhvillojë një konferencë donatorësh për të mbështetur Shqipërinë për përballimin e dëmeve të shkaktuara nga tërmeti i fortë...

STAMBOLL – Cavusoglu: Asnjë vend nuk është mbi ligjet ndërkombëtare

STAMBOLL, 19 nëntor /ATSH-AFP/ - Kreu i diplomacisë turke, Mevlut Cavusoglu konfirmoi sot se Izraeli nuk ishte mbi të drejtën ndërkombëtare, në përgjigje të...

Kombëtarja përballet sot me Turqinë për kualifikimin në “EURO 2020”

TIRANË, 11 tetor /ATSH/ - Shqipëria luan sonte në Stamboll kundër Turqisë në orën 20:45, ndeshjen për të mbajtur gjallë shpresën e kualifikimit për...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA