Ballina Etiketimet Stacion

Etiketim: stacion

ISS do të ketë një laborator të ri 400 kilometra mbi...

MOSKË, 21 korrik /ATSH-DPA/ - Stacioni Hapësinor Ndërkombëtar (ISS) do të pajiset me një laborator të ri, kur anija kozmike ''Proton-M'' do ta dërgojë...

Astronautët kinezë mbërrijnë në stacionin hapësinor

PEKIN, 17 qershor /ATSH-DPA/ - Anija kozmike kineze ''Shenzhou 12'' është ankoruar me sukses në modulin qendror të stacionit hapësinor kinez të sapokrijuar. Manovra e...

Për herë të parë astronautë kinezë në stacionin hapësinor

PEKIN, 16 qershor /ATSH-DPA/ - Për herë të parë, Kina ka në plan të dërgojë një anije kozmike që transporton tre astronautë në modulin...

Kina dërgon furnizime në stacionin e ri hapësinor

PEKIN, 29 maj /ATSH-DPA/ - Anija kozmike transportuese kineze “Tianzhou 2” u nis sot drejt hapësirës për të dërguar furnizime kryesore në stacionin hapësinor...

Spanja stacioni i radhës në Formula 1

MADRID, 7 maj /ATSH-AA/ - Emocionet në Kampionatin Botëror të Formula 1 do të vazhdojnë me garën e katërt të sezonit që do të...

SOFT NEWS – E mbylli në shtëpi COVID-19, u mbyll pa...

ALTENBURG, 17 maj /ATSH-DPA/ - Njerëzit në të gjithë botën mezi po prisnin të ktheheshin në dyqane pasi ishin të mbyllur me javë të...

FOTO/ Vlora me stacion të ri pompimi të ujërave të zeza

TIRANË, 2 maj/ATSH/- Vlora ka tashmë një stacion të ri pompimi të ujërave të zeza. Ky stacion është në zonën e ish-Ushqimores dhe i...

MJEKËSI – Organe njerëzore në miniaturë gati për fluturim në hapësirë

CAPE CANAVERAL, 29 prill /ATSH-AA/ - Mushkëritë, veshkat, palca e kockave dhe kërcirit: një ngarkesë me organeve njerëzore në miniaturë përgatitet të niset nga...

Vlorë, pastrohet stacioni i ujërave të ndotura pranë “Tunelit”

TIRANË, 12 dhjetor/ATSH/- Në Vlorë vijojnë me ritme të larta punimet në stacionin e ujërave të ndotura pranë "Tunelit", në Ujë të Ftohtë. Drejtori i...

Pastrohen stacionet e pompimit në Vlorë – Leli apel qytetarëve për...

TIRANË, 12 tetor/ATSH/ - Ndërmarrja e Ujësjellës Kanalizimeve Vlorë po vijon me ritme të larta pastrimin e stacioneve të pompimit, për të përballuar stinën...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA