Ballina Etiketimet Stabilitet

Etiketim: stabilitet

FOKUS – Ngrohja globale kërcënon stabilitetin botëror

UASHINGTON, 21 tetor /ATSH-AFP/ - Ngrohja globale kërcënon stabilitetin në botë, sipas një raporti të shërbimeve amerikane të sigurisë, që parashikon një rrezik në...

OKB – Çavusoglu: Bashkëpunim BE-Turqi për stabilitetin ndërkombëtar dhe rajonal

NJU JORK, 24 shtator /ATSH-AA/ - Ministri i Jashtëm i Turqisë, Mevlut Çavusoglu, pas një takimi me Përfaqësuesin e Lartë të Bashkimit Evropian (BE)...

ITALI – Sassoli: Është e nevojshme një reformë e Paktit të...

ROMË, 26 maj /ATSH-ANSA/ - Është e nevojshme që të kemi një reformë të Paktit të Stabilitetit të Bashkimit Europian, bëri thirrje sot presidenti...

FRANCË – Macron: Presim kontributin e Turqisë në stabilitetin e Europës

PARIS, 16 janar /ATSH-AA/ - Presidenti i Francës, Emmanuel Macron në një letër që i ka dërguar presidentit të Turqisë, Recep Tayyip Erdogan i...

NJU JORK – OKB: Pandemia kërcënon stabilitetin politik të vendeve dhe...

NJU JORK, 17 korrik /ATSH-DPA/ - Pandemia e koronavirusit kërcënon të rritë nivelin e varfërisë dhe mund të destabilizojë një numër vendesh të goditura...

GJERMANI – BQE: Pandemia e COVID-19 rrezikon stabilitetin financiar të eurozonës 

FRANKFURT, 26 maj /ATSH-DPA/-Pandemia e COVID-19 pritet të përkeqësojë dobësitë ekzistuese të eurozonës, paralajmëroi sot në një raport Banka Qendrore Europiane. "Pandemia ka shkaktuar një...

Ngjarja në Fier, Ministria e Shëndetësisë: Nxënësit në gjendje shëndetësore të...

TIRANË, 4 mars/ATSH/ Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale po ndjek me vëmendje situatën shëndetësore në Fier, ku një grup nxënësish të shkollës së...

ITALI – Rreziku i stabiliteti financiar në rënie

ROMË, 23 nëntor /ATSH-ANSA/ - Rreziqet e stabilitetit financiar në Itali janë në rënie, sipas bankës së Italisë. Megjithatë përkeqësimi makroekonomik dhe borxhi i lartë...

TURQI – Erdogan: Ofensiva turke do të sjellë paqe dhe stabilitet

STAMBOLL, 9 tetor /ATSH-AFP/ “Ofensiva turke kundër milicisë kurde siriane do të ndihmojë në sjelljen e paqes dhe stabilitetit në Siri”, - i tha...

KINË – Rritja ekonomike në 6,4% tremujorin e parë 2019

PEKIN, 17 prill /ATSH-AFP/ - Rritja ekonomike kineze po bën rezistencë, madje duke dalë jashtë parashikimeve, ajo u rendit e konsoliduar në 6,4% në...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA