Ballina Etiketimet Slloveni

Etiketim: slloveni

SLLOVENI – Jansa: Popullata të ndërgjegjësohet përballë Covid-19

LUBJANË, 21 tetor /ATSH-DPA/ - Kryeministri slloven, Janez Jansa u kërkoi sot personave që protestojnë kundër një shtetrrethimi, të vendosur nga qeveria për të...

COVID-19 – Sllovenia vendos shtetrrethimin e natës 

LJUBLJANË, 19 tetor /ATSH-DPA/- Sllovenia do të aplikojë shtetrrethimin e natës, nga e marta, në mënyrë që të frenojë përhapjen e COVID-19, tha sot...

SLLOVENI – Shpallet gjendje e jashtëzakonshme e epidemisë

ZAGREB, 19 tetor /ATSH-AA/ - Për shkak të rritjes së numrit të rasteve me COVID-19, qeveria e Sllovenisë që nga sot ka shpallur gjendje...

COVID-19 – Sllovenia pezullon gjurmimin e kontakteve, ngarkesa e rasteve bëhet...

LJUBLJANË, 18 tetor /ATSH-DPA/ - Autoritetet sllovene pezulluan sot përpjekjet e tyre për gjurmimin e kontakteve duke përmendur ngarkesën e pakontrollueshme të rasteve të...

SLLOVENI – Rekord tjetër infektimesh me COVID-19

LUBJANË, 16 tetor /ATSH-ANSA/ - Sllovenia shënoi sot një rekord tjetër infektimesh, ku në 24 orë u regjistruan 834 raste të reja me COVID-19...

COVID-19 – Sllovenia vendos bllokim të pjesshëm për të luftuar përhapjen...

LUBJANË, 16 tetor /ATSH-DPA/ - Sllovenia vendosi një bllokadë të pjesshme në një përpjekje për të frenuar një shpërthim të infeksioneve të reja të...

SLLOVAKI – Një deputet dënohet me burg për qëndrime neonaziste

BRATILSAVË, 13 tetor /ATSH-DPA/ - Një gjykatë sllovake dënoi deputetin Marian Kotleba, liderin e Partisë Popullore të ekstremit të djathtë (LSNS), me katër vjet...

SLLOVENI – Rekord rastesh me COVID-19

BEOGRAD, 11 shtator /ATSH-ANSA/ - Numri i rasteve me COVID-19 është rritur ndjeshëm në Slloveni ku gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 108...

LUBJANË – Logar: Sllovenia mbështet Shqipërinë në rrugën drejt BE-së

LUBJANË, 6 korrik /ATSH-STA/ - Në takimin me Ministrin në detyrë për Europën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, ministri i Jashtëm slloven, Anzhe...

LUBJANË – Sllovenia heq Kroacinë, Francën dhe Republikën Çeke nga lista...

LUBJANË, 2 korrik /ATSH-DPA/ - Sllovenia do të heqë Kroacinë, Francën dhe Republikën Çeke nga lista e vendeve që konsiderohen si epidemiologjikisht të sigurta,...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA