Ballina Etiketimet Shitje

Etiketim: shitje

Shitja e automjeteve elektrike rekord global

VJENË, 30 prill /ATSH-AA/ - Shitjet globale të automjeteve elektrike u rritën ndër vite me një rekord prej 41% në tre milionë vitin e...

Samsung rrit 46,3% fitimet në T1 2021

SEUL, 29 prill /ATSH-AFP/ - Gjiganti koreano-jugor Samsung Electronics njoftoi një rritje me 46,3% të përfitimeve të tij neto në tremujorin e parë, veçanërisht në...

Shitjet e smartphone-ve shënojnë rekord në T1

NJU JORK, 26 prill /ATSH-AFP/ - Shitja e telefonave inteligjentë në të gjithë botën u rrit ndjeshëm midis janarit dhe marsit, sipas një studimi...

Shitjet e pijeve ”fluturojnë” ndërsa pubet angleze rihapen pas bllokimit

LONDËR, 15 prill /ATSH-DPA/ - Shitjet e pijeve u rritën ndjeshëm me rihapjen e pubeve, restoranteve dhe bareve në Angli, pas disa muaj bllokimi...

“Supermen” i vitit 1938 shitet për një vlerë rekord

NJU JORK, 8 prill /ATSH-DPA/ - Një kopje e librit "Action Comics # 1" e vitit 1938 u shit privatisht për një vlerë prej...

”Mitsubishi” GB mbyll aktivitetin dhe shet koleksionin me 14 makina

LONDËR, 26 mars /ATSH-ANSA/ - Kompania ''Mitsubishi'' mbylli operacionet në Britaninë e Madhe dhe si pasojë do të nxjerrë në ankand koleksionin e 14...

Shtëpia më e ngushtë londineze në shitje për më shumë se...

LONDËR, 7 shkurt /ATSH-AFP/ - Shtëpia më e ngushtë në Londër, vetëm 1,7 metra e gjerë, është në shitje për më shumë se një...

Dyfishohen shitjet e makinave elektrike në Europë

PARIS, 4 shkurt /ATSH-AFP/ - Shitjet e makinave elektrike në Europë në 2020 dhe ato hibride të rikarikueshme u trefishuan, duke tejkaluar në total...

Covid-19 rrit për herë të parë në histori shitjet e Amazon...

NJU JORK, 3 shkurt /ATSH-AA/ - Kompania amerikane e tregtisë elektronike, Amazon shënoi rritje të shitjeve prej 100 miliardë dollarësh në tremujorin e katërt...

Del në shitje një dokument i Napoleon Bonapartit

PARIS, 28 janar /ATSH-ANSA/ - Një dorëshkrim unik mbi Betejën e Austerlicit (1805) diktuar dhe nënshkruar nga Napoleon Bonaparti gjatë mërgimit të tij në...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA