Ballina Etiketimet Sherbime

Etiketim: sherbime

SHBA – UNICEF: COVID-19 po dëmton shërbimet ndaj fëmijëve

NJU JORK, 19 nëntor /ATSH-AFP/ - UNICEF paralajmëroi sot për një "brez të humbur", ndërsa pandemia e COVID-19 zvarritet dhe vazhdon të dëmtojë arsimin,...

Revolucioni dixhital/ Nga 13 në 2013-n, sot qytetarët marrin 760 shërbime...

TIRANË, 6 nëntor/ATSH/ Në vitin 2013, Shqipëria ofronte vetëm 13 shërbime publike online. Sot, qytetarët shqiptarë marrin 760 shërbime online përmes platformës unike e-Albania. Drejtorja...

COVID-19/ 75% e bizneseve përdorën shërbime online

TIRANË, 27 gusht/ATSH/ Kriza e shkaktuar nga pandemia e COVID-19 ndërgjegjësoi bizneset mbi efikasitetin e shërbimeve online. Sipas Anketës së Këshillit të Investimeve, 75% e...

Pasaporta dhe karta ID/ 354 shërbime për qytetarët nga Konsullata në...

TIRANË, 14 qershor/ATSH/ -Konsullata e Përgjithshme e Republikës së Shqipërisë në Selanik ka ofruar plot 354 shërbime. “Shifra që nuk kërkojnë koment këtë të diel...

Konsullata në Selanik, 307 shërbime vetëm sot për qytetarët shqiptarë

TIRANË, 1 qershor/ATSH/ Në Konsullatën e Përgjithshme të Republikës së Shqipërisë në Selanik gjatë ditës sotme 224 qytetarë aplikuan për pasaporta dhe karta ID. Me...

Shërbimi taksi brenda qytetit nga nesër i lejuar, protokolli i masave...

TIRANË, 26 prill/ATSH/ Nga nesër do të jetë i lejuar shërbimi taksi brenda qytetit. Në platformën e-Albania është publikuar protokolli i masave higjieno-sanitare që...

Konsullata në Selanik: Shtyhen të gjitha shërbimet dhe aplikimet për pasaportë...

TIRANË, 6 prill/ATSH/ Të gjitha shërbimet dhe takimet për aplikimet për pasaportë dhe kartë ID në Konsullatën e Përgjithshme e Republikës së Shqipërisë në...

Shërbimet e ISSH-së vetëm online/ Afishohen pranë agjencive numrat e telefonave...

TIRANË, 11 mars/ATSH/ Instituti i Sigurimeve Shoqërore informon qytetarët se do të kryejë të gjitha shërbimet vetëm online, për të shmangur kontaktet fizike. "Njoftohen të...

11 shërbime online nga Tatimet/ Denaj: 350 mijë aplikime nga qytetarët...

TIRANË, 9 janar/ATSH-A. Fortuzi/ Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve ofron 11 shërbime  online, që lëshohen elektronikisht nëpërmjet portalit "e-Albania", nga të cilat 9 janë...

52 shërbime të Kadastrës online, Lame: Eliminojmë radhët, burokracitë dhe korrupsionin

TIRANË, 8 janar/ATSH-A. Fortuzi/- Agjencia Shqiptare e Kadastrës do të ofrojë 52 shërbime online nga 472 shërbime në total që ofron momentalisht, duke eliminuar...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA