Ballina Etiketimet Serbia

Etiketim: Serbia

Hyn në fuqi marrëveshja/ MEPJ: Shqiptarët mund të udhëtojnë drejt Serbisë...

TIRANË, 21 janar /ATSH/ Shqiptarët mund të udhëtojnë drejt Serbisë vetëm nëpërmjet një karte ID. Ministria për Europën dhe Punët e Jashtme bën me dije...

Akoma nuk ka filluar furnizimi përmes COVAX-it/ Përjashto Serbinë dhe Shqipërinë,...

TIRANË, 18 janar /ATSH/ Kryeministri Edi Rama deklaroi sot nga foltorja e Kuvendit ku u ratifikua marrëveshja me kompaninë "Pfizer" për vaksinat antiCovid se,...

Përkujtimi i Viktimave të Gjenocidit/ Cakaj: Asnjë politikë e mohimit nuk...

TIRANË, 9 dhjetor /ATSH/ Ministri në detyrë për Europën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj ka kujtuar e nderuar çdo viktimë të pafajshme të...

Deklaratat e Vuçiç/ Majko: Koncepti dhe protokollet e konfliktit të ngrirë,...

TIRANË, 13 nëntor /ATSH/ Ministri i Shtetit për Diasporën, Pandeli Majko deklaroi sot se, deklaratat e presidentit serb Aleksandër Vuçiç nuk duhen parë si...

Kurti: Nis sonte zbatimi gradual i reciprocitetit me Serbinë, hiqet taksa...

PRISHTINË, 31 mars /ATSH/ Kryeministri në detyrë, Albin Kurti ka deklaruar se sonte po fillon zbatimi gradual i reciprocitetit me Serbinë, si zëvendësim për...

Kuvendi i Kosovës autorizon qeverinë për të udhëhequr bisedimet me Serbinë

PRISHTINË, 15 mars /ATSH/ Kuvendi i Kosovës ka miratuar orët e para të ditës së sotme, pas një seance të jashtëzakonshme maratonë, me 57...

Thaçi takon kryeministrin Kurti, diskutohen prioritetet e vendit

PRISHTINË, 13 mars /ATSH/ Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi dhe kryeministri Albin Kurti zhvilluan këtë pasdite një takim kokë më kokë, i cili filloi...

Mospajtim me LDK-në, Kurti: Taksa ndaj mallrave serbe nuk do të...

PRISHTINË, 13 mars /ATSH/ Taksa 100 për qind për lëndët e para për produktet serbe nuk do të hiqet më 15 mars dhe do...

Osmani: Qeveria, e vetmja që ka legjitimitet të drejtojë dialogun me...

PRISHTINË, 10 mars /ATSH/ Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, priti sot delegacionin e Gjermanisë dhe të Francës, të udhëhequr nga këshilltari i...

Kurti: SHBA aleat i pazëvendësueshëm, nuk premtoj heqje të vizave me...

PRISHTINË, 10 mars /ATSH/ Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, deklaroi se Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë partnerë e aleatë të pazëvendësueshëm të vendit...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA