Ballina Etiketimet Sarkozy

Etiketim: sarkozy

FRANCË – Sarkozy rikthehet në gjyq këtë herë për shpenzimet në...

PARIS, 17 mars /ATSH-DPA/ - Ish-presidenti francez Nicolas Sarkozy po gjykohet për akuzën e financimit të paligjshëm të fushatave zgjedhore, dy javë pasi u...

FRANCË – Ish-presidenti Sarkozy dënohet me tre vjet burg për korrupsion...

PARIS, 1 mars /ATSH-AFP/ - Ish-presidenti francez, Nicolas Sarkozy, në pushtet nga vitit 2007 deri në 2012, u dënua sot me tre vjet burg...

FRANCË – Sarkozy përballet me akuza për korrupsion

PARIS, 23 nëntor /ATSH-DPA/ - Ish-presidenti francez, Nicolas Sarkozy pritet të përballet sot me akuza për korrupsion dhe ndikim te akuza. Në vitin 2014 dyshohent...

FOKUS – Lë Pen asnjë gjasë të hyjë në Elysée

PARIS, 19 qershor /ATSH-ANSA/ - Marine Lë Pen nuk ka asnjë shans për t'u zgjedhur presidente e Republikës, deklaroi eurodeputja e krahut më radikal...

PARIS – Sarkozy, ish-presidenti i parë francez që do të gjykohet...

PARIS, 8 janar /ATSH-AFP/ - Për herë të parë në Francë, një ish-president i Republikës do të gjykohet për korrupsion. Procesi i Nicolas Sarkozy në...

LETËRSI – Sarkozy rrëfen ”Pasionet”

PARIS, 27 qershor /ATSH-AFP/ - Ish-presidenti francez, Nicolas Sarkozy zbulon te ''Pasionet'', libri që do të dalë në shitje sot, kujtimet e tij në...

Sarkozy dhe Carla Bruni, të mahnitur nga Shqipëria

TIRANË, 22 Qershor /ATSH/ -Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se, ish-Presidenti i Francës Nicolas Sarkozy dhe gruaja e tij, Carla Bruni mbetën të mahnitur...

FOTO/ Ish-presidenti Sarkozy viziton muzeun kombëtar “Shtëpia me Gjethe”

TIRANË, 22 qershor/ATSH/ Ish-presidenti i Republikës Franceze, Nicolas Sarkozy vizitoi Muzeun Kombëtar "Shtëpia me Gjethe". I shoqëruar nga ministrja e Kulturës, Elva Margariti, ambasadorja...

Shqipëria do të vazhdojë të mbështetet tek Franca në rrugëtimin e...

TIRANË, 21 Qershor /ATSH/ - Shqipëria do të vazhdojë të mbështetet tek Franca në rrugëtimin e saj europian. Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka zhvilluar...

FRANCË – Macron ngarkon Sarkozy për ta përfaqësuar në emërimin e...

PARIS, 18 dhjetor /ATSH-AFP/ - Presidenti francez, Emmanuel Macron ngarkoi paraardhësin e tij Nicolas Sarkozy, në këtë post nga viti 2007 deri në 2012...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA