Ballina Etiketimet Sanders

Etiketim: sanders

SHBA – Trump: Ndjekësit e Sanders duhet të vijnë në Partinë...

UASHINGTON, 8 prill /ATSH-ANSA/ - Bernie Sanders është jashtë loje! Ndjekësit i tij tani duhet të vijnë në partinë republikane, ishte deklarata e presidentit...

SHBA – Sanders: Bloomberg po kërkon të blejë zgjedhjet

RIÇMOND, 18 shkurt /ATSH-DPA/ - Senatori demokrat i Vermontit, Bernie Sanders vazhdoi sulmet ndaj rivalit Michael Bloomberg duke e akuzuar miliarderin se po përpiqej...

NJU JORK – De Blasio: Mbështes Sanders-in për president

NJU JORK, 15 shkurt /ATSH-DPA/ - Kryetari i bashkisë së Nju Jorkut, Bill de Blasio, i cili pesë muaj më parë hoqi dorë nga kandidatura...

SHBA – Sanders fiton parapraket në Nju Hampshire

NJU HAMPSHIRE, 12 shkurt /ATSH-ANSA/ - Senatori demokrat Bernie Sanders ka kryesuar ngushtësisht me 1% zgjedhjet paraprake në shtetin e Nju Hampshire duke arritur...

SHBA – Sanders dominon Ohaion dhe New Hampshire

UASHINGTON, 27 janar /ATSH-ANSA/ - Kandidati në garën për Shtëpinë e Bardhë, Bernie Sanders mund të ndihet i lumtur një javë para fillimit të...

SHBA – Sanders i mbijeton një ataku kardiak

UASHINGTON, 5 tetor /ATSH-DPA/ - Senatori amerikan, Bernie Sanders, një nga kandidatët kryesorë të demokratëve që garon për zgjedhjet presidenciale të vitit 2020, ka...

SHBA – Sanders dhe Warren dominojnë debatin mes demokratëve

NJU JORK, 31 korrik /ATSH-ANSA/ - Bernie Sanders dhe Elizabeth Warren dominuan mbrëmjen e parë të debatit të demokratëve që u zhvillua dje. Të drejtpërdrejtë...

SHBA – Cardi B i bashkohet Sandersit për të nxitur të...

UASHINGTON, 30 korrik /ATSH-AFP/ - Kandidati për të fituar Shtëpinë e Bardhë nga radhët e demokratëve, Bernie Sanders dhe reperja amerikane Cardi B janë...

SHBA – Sanders rikandidon për presidencialet 2020

UASHINGTON, 19 shkurt /ATSH-DPA/ - Senatori amerikan, Bernie Sanders thotë se do të kandidojë përsëri për t'u bërë president i Shteteve të Bashkuara të...

SHBA – Sanders: Meksika dhe Kanadaja mund të përjashtohen nga skema...

UASHINGTON, 7 mars /ATSH-AFP/ - Shtëpia e Bardhë sugjeroi sot mundësinë e përjashtimit të Meksikës dhe Kanadasë nga skema e taksimit mbi importet e...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA