Ballina Etiketimet Sako

Etiketim: Sako

Sako: Promovim i vlerave kulturore dhe traditave të zonës së Ishmit

TIRANË, 28 dhjetor/ATSH/ Kryetarja e bashkisë së Durrësit, Emiriana Sako zhvilloi sot një takim me përfaqësues të shoqatës “Ishmi”, e cila promovon vlerat e...

Durrës, projekte mbi lëvizshmërinë e qëndrueshme

TIRANË, 14 dhjetor/ATSH/ Kryetarja e bashkisë së Durrësit, Emiriana Sako zhvilloi sot një takim me përfaqësues të Bankës Botërore (IBRD dhe IFC) mbi mundësitë...

Rindërtimi, shembet shkolla e Mesme “Naim Frashëri” në Durrës

TIRANË, 24 nëntor/ATSH – I. Vata/ IKMT dhe IMT e bashkisë së Durrësit shembën shkollën e Mesme “Naim Frashëri” i dëmtuar ngà tërmeti i...

Arsimi profesional, perspektivë punësimi

TIRANË 23 tetor /ATSH-I.Vata/- Kryetarja e Bashkisë Durrës, Emiriana Sako ka vizituar sot qendrën e trajnimit profesional në Durrës. Ajo tha se “në qendrën rajonale...

Dekoratë nga Presidenti i Italisë për artistin Olen Cesari

TIRANË, 12 tetor/ATSH/ Violinisti shqiptar Olen Cesari u dekorua nga Presidenti i Republikës Italiane si "Commendatore dell'Ordine della Stella d'Italia". Ky titull i është akorduar...

Sako viziton kantierin e Kullës C në kalanë e qytetit bregdetar

TIRANË, 30 shtator/ATSH/ Kryetarja e bashkisë së Durrësit, Emiriana Sako, vizitoi sot së bashku me përfaqësues të CHWB (Trashëgimia Kulturore pa Kufij) hapësirën e re...

14 shkolla të reja në Durrës, Sako: Gjithçka gati për vitin...

TIRANË, 23 shtator/ATSH/ Kryetarja e bashkisë së Durrësit, Emiriana Sako inspektoi sot shkollën "Pal Zefi" në Rrushkull, njësia administrative Sukth, ku u shpreh se...

Tri familje të tjera në Durrës futen në shtëpitë e reja,...

TIRANË, 3 gusht/ATSH/ Kryetarja e bashkisë së Durrësit, Emiriana Sako vizitoi sot tri familje përfituese nga programi i Rindërtimit në njësinë administrative Katundi i...

Rikonstruktohet rruga “Tepelena”/ Sako: Investime në të gjithë bashkinë e Durrësit

TIRANË, 13 korrik /ATSH – I. Vata/ Bashkia e Durrësit vazhdon investimet në të gjithë territorin e saj për përmirësimin e shërbimit ndaj qytetarëve. Kryetarja...

Nis puna për rehabilitimin e rrugës “Shën Pjetër”/ Sako: Vijojmë investimet...

TIRANË, 25 qershor /ATSH – I. Vata/ Kryetarja e bashkisë së Durrësit Emiriana Sako ka inspektuar punimeve për rikonstruksionin e rrugës “Shën Pjetër” në...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA