Ballina Etiketimet Rilindje

Etiketim: rilindje

Rilindja Urbane, investimet që ndryshuan Krujën

TIRANË, 6 maj/ATSH/ Pas dy dekadash harrese, Programi Kombëtar i Rilindjes Urbane ka transformuar edhe qytetin historik të Krujës. Kryeministri Edi Rama solli sot pamje...

Rilindja urbane në Roskovec/ Asnjë rrugë lidhëse mes fshatrave e pashtruar...

TIRANË, 3 prill/ATSH/ Kryeministri Edi Rama vizitoi sot Roskovecin, ku pa nga afër investimet e kryera nga qeveria për transformimin urban të kësaj zone. "Hajde...

Rama publikon pamje nga kantieri i rindërtimit në Fushë-Krujë: Lagjja e...

TIRANË, 28 shkurt/ATSH/ Lagjet e reja, një kombinim i banesave individuale me ato kolektive, shërbimeve dhe rekreacionit do të jenë modeli i ri i...

“Tirana ka sot shumë më tepër gjelbërim sesa në vitin 2000″/Rilindja...

  TIRANË, 13 shkurt/ATSH/ “Tirana ka sot shumë më tepër gjelbërim se sa në vitin 2000”, deklaroi kryeministri Edi Rama gjatë një bashkëbisedimi me banorë...

Dhërmiu fshati turistik i rilindur pas vitesh të tëra harrese e...

TIRANË, 5 korrik/ATSH/ Dhërmiu, i vendosur buzë detit Jon dhe në shpatet e maleve, midis gjelbërimit të ullinjve dhe agrumeve të shumta ka rilindur...

FOTOGALERI/ Rilindja e Lagjes Historike të Vlorës

TIRANË, 7 Gusht /ATSH/ -Rilindja e Lagjes Historike të Vlorës është drejt përfundimit. Kryeministri Edi Rama ka publikuar mëngjesin e sotëm një fotoalbum  të kantierit...

ITALI – Le Drian: Nevojitet një rilindje europiane

FIRENCE, 3 maj /ATSH-APA/ - Ka ardhur koha për një rilindje europiane sepse Europa është në udhëkryq dhe zgjedhjet e majit do të jenë...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA