Ballina Etiketimet Rezolute

Etiketim: rezolute

BRUKSEL – PE gati të mbyllë kapitullin e Brexit

BRUKSEL, 27 prill /ATSH-AFP/ - Parlamenti Europian pritet të miratojë marrëveshjen tregtare të BE-së me BM sot në mbrëmje, duke i dhënë fund “telenovelës”...

SHBA – KB miraton rezolutën për barazi në qasjen ndaj vaksinave

UASHINGTON, 26 shkurt /ATSH-AFP/ - Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara miratoi njëzëri sot një rezolutë të Britanisë së Madhe për barazi në...

LONDËR – BM: KB të votojë rezolutën për vaksina më të...

LONDËR, 25 shkurt /ATSH-AFP/ - Britania e Madhe i kërkoi sot Këshillit të Sigurimit të Kombeve të Bashkuara që të votojë për një rezolutë...

PE, rezolutë për Shqipërinë: Zbatim i reformës zgjedhore në përputhje me...

TIRANË, 3 dhjetor/ATSH/ Parlamenti Europian, në një rezolutë hartuar për Shqipërinë,  nënvizon rëndësinë e zbatimit të masave të reformës zgjedhore të kodifikuar në korrik...

Rezoluta për përkufizimin e antisemitizmit/ Ambasada e SHBA-së: Ky akt vazhdon...

TIRANË, 22 tetor/ATSH/ Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës deklaroi sot se miratimi i Rezolutës për Antisemitizmin është akt që vazhdon traditën e...

Rezoluta për përkufizimin e antisemitizmit/ Ruçi: Shqipëria, atdhe rezervë për hebrenjtë

TIRANË, 22 tetor/ATSH/ Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi, deklaroi sot se "Rezoluta kundër Antisemitizmit i bashkohet ndjeshmërive e përpjekjeve të përbotshme kundër urrejtjes ndaj...

Kuvendi i Shqipërisë miraton me 111 vota rezolutën për përkufizimin e...

TIRANË, 22 tetor/ATSH/ Kuvendi i Shqipërisë miratoi sot rezolutën “Për miratimin e përkufizimit të përdorshëm për antisemitizmin, përcaktuar nga Aleanca Ndërkombëtare për Përkujtimin e...

Rezoluta për Antisemitizmin promovon dimensionin human të Shqipërisë

TIRANË, 22 tetor/ATSH-Maela Marini/ Kryetari i komisionit të ligjeve, Ulsi Manja u shpreh sot se Rezoluta për Antisemitizmin është ndër më të rëndësishmet dhe...

Kuvendi miraton rezolutën “Mbi hapjen e negociatave të anëtarësimit të Shqipërisë...

TIRANË, 24 shttaor/ATSH/ Kuvendi i Shqipërisë miratoi sot me 108 vota pro projektrezolutën “Mbi hapjen e negociatave të anëtarësimit të Shqipërisë në Bashkimin Europian dhe...

SHBA – Këshilli i Sigurimit miraton rezolutën për ndihmën transkufitare në...

NJU JORK - Këshilli i Sigurimit i OKB-së miratoi një rezolutë duke siguruar ndihmë të vazhdueshme humanitare për Sirinë e shkatërruar nga lufta. "Rezoluta gjermano-belge...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA