Ballina Etiketimet Reuters

Etiketim: reuters

MEDIA – Për herë të parë pas 170 vitesh një grua...

ROMË, 13 prill /ATSH-ANSA/ - Nga sot një grua do të drejtojë agjencinë prestigjioze britanike të lajmeve, Reuters. Ajo është Alessandra Galloni dhe kjo ndodh...

ROMË – Italia paralajmëron Pfizer për vonesat e vaksinave antiCovid-19

ROMË, 27 janar /ATSH/ - Qeveria italiane i dërgoi një letër zyrtare paralajmëruese kompanisë farmaceutike Pfizer duke kërkuar që ajo të respektojë zotimet e...

REUTERS: Këngë e valle mbi tarracat e Durrësit për të ngritur...

TIRANË, 9 prill /ATSH/- Ndërsa këngët po bëhen gjithnjë e më të shpeshta nëpër ndërtesat dhe apartamentet në Shqipëri, njerëzit mbushin ballkonet prej hekuri...

MEDIA – Dy në tre persona i lexojnë lajmet në celular

LONDËR, 12 qershor /ATSH-ANSA/ - Lajmet online lexohen edhe në ekranet e kompjuterave dhe tabletave, por media e preferuar është telefoni celular, sipas ''Digital...

BEOGRAD – Vuçiç: Askush në rajon të mos i frikësohet një...

BEOGRAD, 14 shtator /ATSH-TANJUG/ - Askush në rajon nuk duhet t'i frikësohet një marrëveshjeje mes serbëve dhe shqiptarëve në Kosovë, pasi rajoni do të...

MIANMAR – Gjykata dënon dy gazetarë të Reuters-it

YANGON, 3 shtator /ATSH-DPA/ - Një gjykatës në Mianmar dënoi dy gazetarë të agjencisë britanike të lajmeve, Reuters me nga shtatë vjet burg secilin,...

Idealizmi ynë për Europën të respektohet

TIRANË, 25 prill /ATSH/ - T’i mohosh Shqipërisë mundësinë për t’u bërë një ditë anëtare e BE-së do të thotë të ushqesh radikalizmin mysliman...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA