Ballina Etiketimet Renie

Etiketim: renie

FOKUS – Çmimet e naftës në rënie nga pakësimi i kërkesës

UASHINGTON, 15 janar /ATSH-DPA/ - Çmimet e naftës ranë ndjeshëm ndërsa bllokimet e reja në të gjithë Europën dhe shenjat e shpërthimeve të reja...

Twitter ”zhytet” në Wall Street pasi përjashtoi Trump nga platforma

UASHINGTON, 12 janar /ATSH-ANSA/ - Rrjeti social Twitter ''zhytet'' në Wall Street. Aksionet e kompanisë së ''cicërimave'' humbën 10,12%, ndërsa ato të Facebook kanë humbur...

BRUKSEL – Ekonomia e eurozonës tkurret 2,7% në T4 2020

BRUKSEL, 22 dhjetor /ATSH-DPA/ - Ekonomia e zonës euro do të bjerë nga tremujori në tremujor me 2,7% në tre muajt e fundit të...

BM – Niveli i papunësisë në rritje me 4,9%

LONDËR, 15 dhjetor /ATSH-AFP/ - Niveli i papunësisë u regjistrua në rritje në Britaninë e Madhe gjatë tre muajve që përfundojnë në fund të...

Covid-19 – Izraeli regjistron mbi 1 000 raste pas disa javëve...

TEL AVIV, 26 nëntor /ATSH-DPA/ - Për herë të parë në më shumë se katër javë, numri i infeksioneve të reja të përditshme me...

BRUKSEL – COVID-19 uli ndjeshëm turizmin në vendet e BE-së

BRUKSEL, 25 nëntor /ATSH-AA/ - Në vendet anëtare të Bashkimit EUropian, akomodimi turistik ka rënë me 50% në periudhën janar-gusht të këtij viti krahasuar...

BRUKSEL – Shitjet e makinave në BE ende në rënie

BRUKSEL, 18 nëntor /ATSH-DPA/- Tregu i makinave të reja në Bashkimin Europian ishte përsëri negativ në muajin tetor, me një rënie nga viti në...

TOKIO – Eksportet rënie me 0,2% në tetor

TOKIO, 18 nëntor /ATSH-DPA/- Vlera e eksporteve japonese u ul me 0,2% në terma vjetorë në 6,56 trilionë jen (63 miliard dollarë) në tetor,...

Pandemia ka goditur rëndë sektorin e transportit hekurudhor në BE

BRUKSEL, 7 nëntor /ATSH-AA/ - Transporti hekurudhor në vendet e Bashkimit Europian është tkurrur në tremujorin e dytë të vitit si pasojë e masave...

Industria britanike e makinave në nivelin më të ulët të prodhimit...

LONDËR, 1 nëntor /ATSH-DPA/ - Sipas një raporti nga Shoqëria e Prodhuesve dhe Tregtarëve të Motorëve (SMMT), industria e automjeteve në Britaninë e Madhe...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA