Ballina Etiketimet Rektore

Etiketim: rektore

Kushi, takim me rektorë në Budapest/ Bashkëpunim me universitetet më prestigjioze...

TIRANË, 7 qershor/ATSH/ Ministria e Arsimit, Sportit dhe Rinisë vijon thellimin e bashkëpunimit me universitetet më prestigjioze europiane. Në këtë kuadër gjatë vizitës në Budapest,...

Meta: Të garantohet cilësia e procesit mësimor në kushtet e pandemisë

TIRANË, 13 shkurt/ATSH/- Presidenti Ilir Meta, zhvilloi një takim me përfaqësues të Qeverisë, Rektorë dhe Profesorë të Universiteteve Publike në vend, lidhur me ecurinë...

Masat për vitin e ri akademik/ Kushi, takime me rektorët e...

TIRANË, 26 tetor/ATSH/ Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë, Evis Kushi, ka zhvilluar takime me rektorët e universiteteve publike dhe private, ku në fokus...

Viti i ri akademik/ Kushi diskuton me rektorët e universiteteve publike...

TIRANË, 28 shtator/ATSH/ Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë, Evis Kushi, zhvilloi sot një takim me rektorët e universiteteve publike në vend. Në takimin e...

Emergjente marrja e shërbimeve nga studentët/ Zgjedhjet në universitetet publike do...

TIRANË, 30 qershor/ATSH/ Zgjedhjet në universitete do të zhvillohen më 30 korrik. Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë, Besa Shahini zhvilloi sot një takim...

Irlanda e Veriut- Hillary Clinton emërohet rektorja e re e Universitetit...

LONDËR, 5 janar /ATSH-AA/- Hillary Clinton është emëruar si rektorja e re e Universitetit "Queen" në Belfast, në Irlandën e Veriut. Ish zonja e parë...

Karta e Studentit dhe praktika pune/ Llatja: Bashkëpunim me Universitetet për...

TIRANË, 14 tetor/ATSH/ Në çeljen e vitit të ri akademik 2019-2020 në Universitetin "Aleksandër Xhuvani", kryetari i bashkisë së Elbasanit, Gledian Llatja u takua...

Foto/ Në prag të nisjes së vitit të ri akademik, Shahini...

TIRANË, 9 tetor/ATSH/ Në prag të nisjes së vitit të ri akademik 2019-2020, ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë, Besa Shahini ka zhvilluar një...

​Haradinaj takim me rektorin dhe dekanët e UP-së

PRISHTINË, 14 maj /ATSH/ - Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, priti sot rektorin e Universitetit të Prishtinës, Marian Dema si dhe disa dekanë të...

Komisioni i Medias, Rektorët: Protesta e studentëve nxori në pah problemet

TIRANË, 6 shkurt/ATSH/ - Rektorët e universiteteve të vendit të pranishëm në Komisionin e Medias dhe Edukimit kanë folur për protestën e studentëve dhe...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA