Ballina Etiketimet Reagime

Etiketim: reagime

DASH vlerëson Dvoranin si nismëtar kryesor të reformimit të sistemit gjyqësor/...

TIRANË, 23 shkurt/ATSH/ Ish-kreu i Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, gjyqtari Dvorani u rendit nga DASH si një prej 12 Kampionëve që morën çmimin...

Një aplikacion monitoron reagimet e mundshme anësore të vaksinave

ROMË, 16 shkurt /ATSH-ANSA/ - Vaksinat, duke përfshirë ato kundër Covid-19, mund të shkaktojnë reagime të mundshme anësore, por teknologjia mund të ndihmojë. Monitorimi i...

FISHË TEKNIKE – Bota nderon kujtimin e ”Dorës së Zotit”

BUENOS AIRES, 25 nëntor /ATSH-AFP-ANSA/ - Diego Armando Maradona, legjenda e futbollit argjentinas, vdiq sot pas një arresti kardiak. Kohët e fundit, Maradona iu...

GJERMANI- Merkel: COVID-19 sfida e shekullit, vendimet politike shumë të ngadalta

BERLIN, 17 nëntor /ATSH-ANSA/- Në një koment mbi samitin e djeshëm me ministrat dhe presidentët të landeve gjermane, kancelarja Angela Merkel pranoi se vendimet...

Marrëveshja midis Kosovës dhe Serbisë, një sukses me rëndësi historike

TIRANË, 4 shtator/ATSH/ Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi, përshëndeti arritjen e marrëveshjes midis Kosovës dhe Serbisë, nënshkruar sot nga kryeministri i Republikës së Kosovës,...

Aktakuza ndaj Thaçit dhe Veselit, reagon politika kosovare

PRISHTINË, 24 qershor/ATSH/ Politika kosovare reagoi sot pas aktakuzës së ngritur nga Zyra e Prokurorit Special në kuadër të Dhomave të Specializuara ndaj presidentit...

Kosova shfuqizon masat e reciprocitetit ndaj Serbisë, reagime

PRISHTINE, 6 qershor/ATSH/- Pas vendimit të marrë nga Kryeministri Avdullah Hoti  në mbledhjen e sotme të qeverisë për të shfuqizuar masat e reciprocitetit ndaj...

Ndalimi i protestuesve në sheshin “Skënderbej”/ Reagimet

TIRANË, 9 maj/ATSH/ Disa aktivistë të shoqërisë civile që u mbodhën në një tubim sot në sheshin "Skënderbej" në ditën e fitores kundër fashizmit,...

Media ndërkombëtare: Franca kritikohet për refuzimin e negociatave

TIRANË, 18 tetor /ATSH/ - Refuzimi i hapjes së negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut ka tërhequr sot vëmendjen e medias kryesore ndërkombëtare. Gazeta...

PËRMBLEDHJE – Reagimet pas dorëheqjes së kryeministres May

PARIS, 24 maj /ATSH-AFP/ - Dorëheqja e kryeministres britanike, Theresa May u shoqërua me reagime të shumta si brenda dhe jashtë vendit. Anglea Merkel Kancelarja gjermane...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA