Ballina Etiketimet Qytetare

Etiketim: qytetare

12 paketat shëndetësore falas, kanë përfituar mbi 8 mijë qytetarë

TIRANË, 6 shkurt/ATSH/ - Më shumë se 8 mijë qytetarë kanë përfituar procedurat dhe ndërhyrjet falas për shërbime të kardiologjisë, kardiokirurgjisë, transplantit të veshkave, dializës. Sipas shifrave...

Emergjencat Civile të bashkisë Tiranë, ndihmë dhjetëra qytetarëve në situatë rruge

TIRANË, 10 janar /ATSH/ - Në 24 orët e fundit, Emergjencat Civile të bashkisë së Tiranës u kanë ardhur në ndihmë dhjetëra qytetarë në...

Mbyllja e lojërave të fatit, qytetarët përshëndesin vendimin

TIRANË, 3 janar/ATSH/ Nisma e qeverisë për mbylljeve e basteve, që ka hyrë në fuqi nga 1 janari 2019, është mirëpritur nga qytetarët shqiptarë. Me...

GJERMANI – Bundeswehr synon të rekrutojë qytetarë të BE-së në radhët...

BERLIN, 27 dhjetor /ATSH-DPA/ - Ushtria gjermane është duke shqyrtuar mundësinë për të rekrutuar qytetarë nga shtetet e tjera të Bashkimit Europian për pozicione...

Policët bashkiakë në ndihmë të qytetarëve

TIRANË, 27 dhjetor/ATSH/ - Policët bashkiake kujdesen çdo ditë për të siguruar fëmijët për të kaluar rrugën nga njëri trotuar në tjetrin. Kështu, policët sigurohen...

Llogaridhënia për buxhetin, 20 km kanale kulluese u pastruan në Orikum

TIRANË, 31 tetor/ATSH/- Në Orikum dhe Dukat të Vlorës u organizua llogaridhënia për zbatimin e buxhetit për vitin 2018, si dhe vazhdimi i buxhetimit...

FOTO- LAJM/ Njihuni me heroin e Tiranës në këto ditë gushti

TIRANË, 14 gusht/ATSH/- Në një kohë që shumë prej qytetarëve i janë drejtuar zonave bregdetare për t’u freskuar, janë me dhjetëra efektivë të Policisë...

Në 6 muaj 200 mijë persona, check-up falas

TIRANË, 25 korrik/ATSH/ - "Programi kombëtar i Kontrollit Mjekësor Bazë për grupmoshën 35-70 vjeç po jep frytet e veta jo vetëm sa i takon...

Foto/ Agjencia e Parqeve, apel qytetarëve të mbajnë pastër mjedisin

TIRANË, 25 korrik/ATSH/ - Ndërsa punonjësit e mirëmbajtjes në bashkinë e Tiranës po kujdesen për një qytet sa më të pastër dhe të gjelbëruar,...

Mori lejen e legalizimit pas 8 vitesh, apeli i qytetarit: Mos...

https://www.facebook.com/edirama.al/videos/10155784613446523/ TIRANË, 5 maj/ATSH/ - "Askujt nuk i duhet të gjejë një mik në shtet që problemi i tij të marrë zgjidhje". Ky është apeli i...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA