Ballina Etiketimet Qendrim

Etiketim: qendrim

FRANCË – Le Drian: Qëndrimi i Londrës për Brexit jofleksibël dhe...

PARIS, 31 gusht /ATSH-AFP/ - Negociatat mes BE-së dhe Britanisë së Madhe për marrëdhënien e tyre në të ardhmen, pas Brexit janë bllokuar nga...

COVID-19/ Shtyhet koha e lejuar e qëndrimit të shtetasve shqiptarë që...

TIRANË, 27 mars/ATSH/ Koha e lejuar e qëndrimit të shtetasve shqiptarë që ndodhen aktualisht në Kroaci shtyhet, pa penalizim. Ambasada shqiptare në Kroaci ka informuar...

COVID-19/ Ambasada: Të huajt pa leje qëndrimi nuk lejohet të hyjnë...

TIRANË, 25 mars/ATSH/ - Ambasada e Shqipërisë në Vjenë, bën të ditur se, që nga 20 Mars 2020, një rregullore e re ka hyrë...

COVID-19/ MEPJ: Zvicra lejon periudhën e tejkalimit të qëndrimit në Zonën...

TIRANË, 20 mars/ATSH/ -Të gjithë shtetasit shqiptarë që tejkalojnë qëndrimin e lejuar në Zvicër për shkak të situatës COVID-19 se nuk do të penalizohen Ministria...

Lajm i mirë për shqiptarët në Itali dhe Republikën Çeke: Askush...

TIRANË, 18 mars/ATSH/ - Të gjithë shtetasit shqiptarë të cilët ndodhen në Itali dhe në Republikën Çeke, nuk do të ndëshkohen pasi këto shtete...

Ambasada e Egjiptit bën të ditur qëndrimin e Kajros për gazetarët...

TIRANË, 17 janar /ATSH/ - Me anë të një njoftimi për shtyp ambasada e Egjiptit në Tiranë ka bërë të ditur qëndrimin e Kajros...

LONDËR – Brexit, rritet numri i aplikimeve për leje qëndrimi

LONDËR, 9 tetor /ATSH-AFP/ Gati dy milionë qytetarë europianë kanë aplikuar për të qëndruar në Britaninë e Madhe, pas Brexit-it, me afrimin e datës...

Ilire Vinca: Po të ndërtohej një teatër i ri në vendin...

TIRANË, 23 gusht/ATSH/- Ilire Vinca, aktore dhe regjisore, me një sërë produksionesh të suksesshme dhe anëtare e Këshillit Drejtues të Teatrit Kombëtar të Kosovës,...

Balla: Kush godet institucionet, merr dënimin që meriton

TIRANË, 2 mars/ATSH/ "Kush guxon të godasë institucionet, të dëmtojë demokracinë dhe të ardhmen europiane të vendit do të marrë ndëshkimin që meriton”. Kështu iu...

Rama: Asnjë gëzim për qëndrimin e ashpër të europarlamentarëve ndaj opozitës

TIRANË, 28 shkurt/ATSH/ "Asnjë gëzim për qëndrimin e ashpër në bllok të europarlamentarëve, kundër arratisë së opozitës parlamentare nga detyra dhe fusha e logjikës...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA