Ballina Etiketimet Qendra

Etiketim: qendra

GJERMANI – Polemika për mbylljen e qendrave te vaksinimit për Pashkë

BERLIN, 30 mars /ATSH-ANSA/ - Ministri gjerman i Shëndetësisë, Jens Spahn ka paralajmëruar kundër ndalimit të vaksinimeve gjatë pushimeve të Pashkëve, ndërsa disa lande,...

Zgjedhjet/ Komisioni Rregullator detajon rregullat për organizimin dhe funksionimin e KQV-së

TIRANË, 25 mars/ATSH – I. Vata/ Komisioni Rregullator shqyrtoi dhe miratoi unanimisht projektvendimin "Për mënyrën e ngritjes, organizimit, funksionimit të KQV-së dhe zhvillimit të...

Zgjedhjet e 25 prillit/ Komisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve miraton disa qendra...

TIRANË, 15 mars /ATSH – I. Vata/ Komisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve në mbledhjen e sotme publike, pasi shqyrtoi projekvendimet vendosi të caktojë disa qendra...

Kosovë/ KQZ: Vendvotimet janë hapur me kohë

PRISHTINË, 14 shkurt/ATSH/- Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka bërë të ditur se të gjitha qendrat e votimit në nivel vendi janë hapur në orën...

Lançohet ABA/ Shërbim me një ndalesë në mbështetje të informimit dhe...

TIRANË, 29 janar /ATSH/ Qeveria shqiptare me mbështetjen e Agjencisë Japoneze për Bashkëpunim Ndërkombëtar (JICA) ka ngritur Qendrën ABA (Agro Biznes Asistencë) shërbim me...

Kosovë/ Vaksinimi anti-COVID planifikohet të bëhet në QKMF e palestra sportive

PRISHTINË, 20 janar/ATSH/- Ndonëse në Kosovë ende nuk kanë arritur vaksinat anti-COVID, Ministria e Shëndetësisë  ka identifikuar  hapësirat se ku do bëhet vaksinimi për...

COVID-19 mbylli një në pesë qendra italiane të shëndetit mendor

ROMË, 17 janar /ATSH-ANSA/ - Gjatë bllokimit të parë, 20% e qendrave të shëndetit mendor në Itali u mbyllën, sipas një studimi nga Shoqata...

E habitshmja e qendrës për sigurinë e ”Volvo”-s

STOKHOLM, 5 dhjetor /ATSH-ANSA/ - Laboratori i testimit të aksidenteve të makinës më të njohur suedeze ''Volvo'' shkatërron mesatarisht të paktën një makinë krejtësisht...

ITALI – Siçilia kërkon të mbyllë qendrat e migrantëve për frenimin...

ROMË, 24 gusht /ATSH-AFP/ - Presidenti i rajonit të Siçilisë, Sicile, Nello Musumeci sfidoi sot qeverinë italiane duke lëshuar një urdhër mbylljeje në territorin...

HAPËSIRË – Zbulohet me saktësi fenomenale qendra e gravitetit e Sistemit...

KALIFORNI, 5 korrik /ATSH-ANSA/ - Qendra e gravitetit e Sistemit Diellor është identifikuar me një saktësi prej 100 metrash, si kurrë më parë, çka...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA