Ballina Etiketimet Pyje

Etiketim: pyje

Zhvillimi i pyjeve në një paketë mbështetëse nën programin IPARD III

TIRANË, 17 dhjetor /ATSH/ Ministria e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural do të përfshijë grante për pyjet, në projekte pilote në kuadër të programit të...

Shuhen vatrat e zjarreve në qarqet Lezhë, Fier, Elbasan e Vlorë

TIRANË, 5 gusht /ATSH/ Të gjitha vatrat e zjarreve të regjistruara ditët e fundit në qarqet Lezhë, Fier, Elbasan, Vlorë, tashmë janë shuar. Qendra Kombëtare...

Zjarret/ Xhaçka: 200 djem e vajza të FA të angazhuar, kjo...

TIRANË, 4 gusht/ATSH/ "Forcat e Armatosura janë angazhuar maksimalisht në përballimin e situatës së krijuar në vend nga zjarret në pyje e kullota, me...

Gjirokastër, masa për mbrojtjen e pyjeve dhe zonave të mbrojtura nga...

TIRANË, 23 qershor/ATSH/ Prefektura e Gjirokastrës po merr masa në drejtim të parandalimit dhe mbrojtjes nga zjarri në pyje e kullota, si dhe në...

Lufta ndaj procesionares/ 600 kampionë të insektit që kuron sëmundjen e...

TIRANË, 16 maj /ATSH/ Bashkia e Korçës ka konkretizuar hapin e parë të rëndësishëm në luftën ndaj procesionares, ose siç njihet ndryshe sëmundja e...

Projekti për shërbimet mjedisore/ Banka Botërore shtyn afatin e zbatimit edhe...

TIRANË, 4 janar /ATSH/ Banka Botërore ka rishikuar projektin për shërbimet mjedisore dhe ka vlerësuar shtyrjen e zbatimit të tij edhe gjatë vitit 2020,...

Elbasan/ Asnjë tolerim për prerjet e paligjshme në pyje dhe djegien...

TIRANË, 1 nëntor/ATSH/ Kryetari i bashkisë së Elbasanit, Gledian Llatja, mblodhi sot të gjithë strukturën e ndërmarrjes së pyjeve, kryepleqtë e fshatrave, në bashkëpunim...

Shërbimet mjedisore në Korçë/ 5 projekte përfitojnë mbi 160 mijë euro

TIRANË, 31 tetor /ATSH/- 5 projekte në qarkun e Korçës, kanë përfituar mbështetje të drejtëpërdrejtë financiare në vlerën e 162 mijë eurove, nga projekti...

PUKË/ Gjonaj në terren për të inspektuar sipërfaqet pyjore

TIRANË, 19 tetor /ATSH/ Pas takimit me përfaqësuesit e shërbimit pyjor, kryebashkiaku i Pukës Gjon Gjonaj doli sot në terren për të inspektuar sipërfaqet...

SOFT NEWS – Dy të tretat e austriakëve në favor të...

VJENË, 19 korrik /ATSH-APA/ - Shumica dërrmuese e austriakëve mirëpresin kthimin e ujqërve në pyjet e vendit, sipas një sondazhi, i porositur nga organizata...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA