Ballina Etiketimet Provim

Etiketim: Provim

Publikohen rezultatet e testit të matematikës/ Kushi: 1820 maturantë kanë marrë...

TIRANË, 25 qershor/ATSH/ Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë, Evis Kushi njoftoi sot publikimin e rezultateve të testit të matematikës në Maturën Shtetërore 2021. Kushi...

Publikohen rezultatet e provimit të Gjuhës së Huaj/ Kushi: Optimiste për...

TIRANË, 17 qershor/ATSH/ Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë, Evis Kushi, u shpreh sot optimiste për rezultatet e provimeve të maturantëve në provimin e...

Minimatura, sot provimi i gjuhës

TIRANË, 16 qershor/ATSH/ Provimet e lirimit u rikthyen në arsimin bazë, edhe pse në kushte pandemie. Ndryshe nga vjet kur u anuluan për shkak...

Matura Shtetërore/ QSHA zbardh vendimin për uljen e kufirit minimal të...

TIRANË, 15 qershor/ATSH/ Pas vendimit të djeshëm të Ministrisë së Arsimit, Sportit dhe Rinisë, i cili u bë i ditur nga ministrja Evis Kushi, sot...

Matura shtetërore/ Sot provimi i lëndës me zgjedhje

TIRANË, 15 qershor/ATSH/ Rreth 34 mijë maturantë po zhvillojnë sot provimin e fundit të Maturës Shtetërore, ku do të testohen për lëndët me zgjedhje. Provimi...

MASR analizon në detaje çdo pyetje të testit të Matematikës/ Kushi:...

TIRANË, 14 qershor /ATSH/ Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë, Evis Kushi reagoi sot përmes një videomesazhi në lidhje me shqetësimin e maturantëve për...

Qendra e Shërbimeve Arsimore: Teza e provimit të matematikës nuk kishte...

TIRANË, 12 qershor/ATSH/ Drejtoria e Qendrës së Shërbimeve Arsimore deklaroi sot se teza e provimit të matematikës nuk kishte asnjë gjë jashtë programit mësimor. Në...

FOTO/ Maturantët në Tiranë protestë pas provimit të Matematikës: Teza shumë...

TIRANË, 12 qershor/ATSH/ Maturantët në kryeqytet po protestojnë sot përpara Ministrisë së Arsimit, Rinisë dhe Sporteve, për vështirësinë në provimin e matematikës, që e...

Provimet e Maturës, sot testimi për Gjuhën Shqipe dhe Letërsinë

TIRANË, 7 qershor/ATSH/ Rreth 34 mijë maturantë do t'i nënshtrohen sot provimit të dytë të maturës shtetërore, ku do të testohen për gjuhë shqipe...

Matura Shtetërore/ Sot provimi i parë, tezat me pyetje, me alternativa...

TIRANË, 3 qershor/ATSH/ Maturantët në të gjithë vendin zhvillojnë sot provimin e parë të Maturës Shtetërore, ai i gjuhës së huaj. Rreth 34 mijë maturantë...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA