Ballina Etiketimet Proteste

Etiketim: Proteste

Studentët vijojnë protestën, kërkojnë heqjen e tarifave për provimet e prapambetura

TIRANË, 6 dhjetor/ATSH/ – Studentët e disa universiteteve në vend po vijojnë sot ditën e dytë të protestës, për të kërkuar anulimin e tarifës...

“Unaza e Madhe”, Basha: Të bashkohemi kundër vjedhjes

TIRANË, 5 dhjetor/ATSH/ - "Të qëndrojmë kundër vjedhjes tek "Unaza e Re", kundër vjedhjes me tarifat e studentëve, kundër vjedhjes në Shkozë, kundër vjedhjes...

Tarifat studentore, asnjë rritje që prej vitit 2014

TIRANË, 5 dhjetor/ATSH/ "Asnjë tarifë nuk është rritur që nga viti 2014", deklaroi sot Kryeministri Edi Rama, duke reaguar ndaj protestës së studentëve për rritjen...

Protesta e studentëve, Nikolla: Nuk ka asnjë rritje tarife

TIRANË, 5 dhjetor/ATSH/-  Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë, Lindita Nikolla sqaroi studentë protestues të cilët kërkojnë anulim të tarifave të provimeve të prapambetura. Nikolla...

Studentët kundër tarifave, protestë para Ministrisë së Arsimit

TIRANË, 5 dhjetor/ATSH/ - Studentët e Universitetit të Tiranës dhe të Politeknikut protestuan përpara Ministrisë së Arsimit, për të kërkuar anulimin e tarifës për...

SPANJË – Mijëra manifestues kundër dhunës ndaj grave

MADRID, 25 nëntor /ATSH-AFP/ - Mijëra persona manifestuan sot në të gjithë Spanjën me rastin e Ditës Ndërkombëtare për eleminimin e dhunës ndaj grave. Protestues...

Për herë të parë opozita udhëheq një protestë në mbrojtje të...

TIRANË, 23 nëntor/ATSH/ - Protesta e banorëve në "Unazën e Re", është protesta e parë e një lloji komplet të veçantë në Shqipëri, që...

Rama: Vija e kuqe mes atyre që i kundërvihen ligjit dhe...

TIRANË, 22 nëntor/ATSH-Maela Marini/ "Nuk ka shans që ligji të mos zbatohet njësoj për të gjithë dhe që Policia e Shtetit të kthehet në...

Protesta/ Policia: 11 shtetas të arrestuar

TIRANË, 22 nëntor/ATSH/- Policia e Tiranës pas përshkallëzimit të protestës përballë godinës së sallave plenare të Kuvendit të Shqipërisë, protestë e cila u përshkallëzua...

Dhuna ndaj policëve në emër të paligjshmërisë, s’do tolerohet

TIRANË, 22 nëntor/ATSH/ "Dhuna ndaj policëve në emër të paligjshmërisë, s'do tolerohet". Kështu deklaroi sot Kryeministri Edi Rama, duke iu referuar dhunës së ushtruar sot...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA