Ballina Etiketimet Procedura

Etiketim: procedura

Gjermania lehtëson procedurat për viza

TIRANË, 23 gusht/ATSH/-Qeveria federale Gjermane po mendon të tërheqë sa më shumë punonjës të kualifikuar. Ky është qëllimi i ligjit në planifikim të migracionit, që...

Procedura e kalimit të pronësisë së banesave të ndërtuara deri më...

TIRANË, 18 korrik/ATSH/ - Në një nga vendimet e qeverisë, të miratuara në mbledhjen e së mërkurës, është përcaktuar procedura e kalimit të pronësisë...

Deklarim i thjeshtuar dhe pa kosto i TVSH-së

TIRANË, 4 maj/ATSH-Maela Marini/ - Ministri i Ekonomisë dhe Financave, Arben Ahmetaj garantoi sot biznesin e vogël se do të ketë një deklarim të...

Procedura që duhet të ndiqni nëse ju refuzohet viza amerikane

TIRANË, 20 prill/ATSH/-Shumë nga ju mund të jeni në pikëpyetje lidhur me atë ç'ka ndodh nëse ju refuzohet një vizë turistike për në Shtetet...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA