Ballina Etiketimet Presidenciale

Etiketim: presidenciale

PORTUGALI – Votim i parakohshëm presidencial për mijëra qytetarë për shkak...

LISBONË, 17 janar /ATSH-AFP/ - Mijëra votues portugezë shkuan sot në qendrat e votimit për të marrë pjesë në votimin e parakohshëm presidencial të...

SHBA 2020 – Fillojnë zgjedhjet presidenciale

UASHINGTON, 3 nëntor /ATSH-DPA/ - Qendrat e votimit u hapën sot për zgjedhjet presidenciale amerikane, ku garojnë presidenti aktual, Donald Trump, i cili po...

SHBA – Trump: Refuzojmë çdo mbështetje të talebanëve

NJU JORK, 11 tetor /ATSH-ANSA-AA/ - Ne hedhim poshtë mbështetjen e talebanëve, të cilët duhet ta dinë mirë se presidenti Trump do të mbrojë...

Mike Tyson voton për herë të parë 

NJU JORK, 23 shtator /ATSH-DPA/ - Boksieri i famshëm, Mike Tyson tha sot se planifikon të votojë për herë të parë në zgjedhjet presidenciale...

BRUKSEL – BE: Presidencialet bjelloruse as të lira dhe as të...

BRUKSEL, 11 gusht /ATSH-AFP/ - Bashkimi Europian i cilësoi sot zgjedhjet presidenciale në Bjellorusi as të lira dhe as të drejta dhe kërcënoi me...

POLONI – Gjykata e Lartë konfirmon vlefshmërinë e zgjedhjeve presidenciale

VARSHAVË, 3 gusht /ATSH-DPA/ - Gjykata e Lartë polake i shpalli të vlefshme zgjedhjet presidenciale 2020, njoftoi sot Dhoma e Kontrollit të Jashtëm dhe...

POLONI – Duda shumë pranë fitores së presidencialeve

VARSHAVË, 12 korrik /ATSH-PAP/ - Presidenti polak në detyrë, Andrzej Duda ka të ngjarë të fitojë një mandat të dytë në zgjedhjet presidenciale të...

POLONI – Duda dhe Trzaskowski në përpjekjet e fundit përpara balotazhit

VARSHAVË, 10 korrik /ATSH-DPA/ - Kandidatët presidencialë të Polonisë, Andrzej Duda, në detyrë dhe kryetari i bashkisë së Varshavës, Rafal Trzaskowski, do të bëjnë...

POLONI – Parlamenti miraton ligjin për organizimin e zgjedhjeve presidenciale në...

VARSHAVË, 2 qershor /ATSH-AFP/- Parlamenti polak miratoi sot një ligj që lejon organizimin e zgjedhjeve të reja presidenciale në fund të qershorit, në vend...

COVID-19 – Nju Jorku shtyn zgjedhjet paraprake presidenciale

UASHINGTON, 28 mars /ATSH-DPA/ - Nju Jork do të shtyjë zgjedhjet paraprake presidenciale nga 28 prilli më 23 qershor për shkak të përhapjes dhe...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA